Střeva vyčistíte od toxinů už za pár minut, nepotřebujete k tomu přitom žádné drastické zásahy

Pravidelná očista střev od toxinů je velmi důležitá a měl by jí jednou za čas provádět každý. Stačí si připravit léčivý nápoj ze dvou léčivých ingrediencí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vaše střeva pro vás pracují úplně každý den a vykonávají nezbytné úkoly, jako je zejména trávení potravy. Postupem času se v nich však často usazují nebezpečné toxiny a další nečistoty, které je mohou zanášet, snižovat jejich funkci a zvyšovat riziko vzniku nebezpečných onemocnění, mezi které patří například i rakovina. Je proto důležité, abyste jim čas od času dopřáli dostatečnou očistu – k tomu vám postačí smíchat dvě účinné přírodní ingredience a nápoj pít po dobu 3 týdnů. Úlevu pocítíte téměř ihned. 

Léčivá směs pro očistu od toxinů 

Pokud si chcete zachovat dobré zdraví a udržet svůj střevní trakt v rovnováze, je nezbytné dopřát si čas od času dostatečnou očistu. Nemusíte se však uchylovat k provádění náročných detoxů nebo jiných, několikadenních očistných kúr, které mohou vést k těžké deprivace a únavě. Existuje jeden velmi jednoduchý recept na lahodný nápoj ze dvou přírodních ingrediencí, který vám dokáže pomoci restartovat trávicí trakt již během několika krátkých týdnů a opět nastartovat nezbytné funkce vašeho organismu. 

Jedná se o účinnou směs, která navíc nabízí několik zdravotních přínosů, včetně léčby žaludečních potíží, zažívacích potíží a dalších typických problémů, jako je například zácpa nebo průjem. Suroviny, které potřebujete k jeho přípravě, navíc již pravděpodobně máte ve své kuchyni – a pokud ne, najdete je v každém obchodě s potravinami. Výsledný nápoj navíc působí zcela přirozeně a nemá žádné vedlejší účinky, takže se vyplatí mnohem víc než jakékoliv komerční léky. K jeho přípravě budete potřebovat následující ingredience: 

  • lněná semínka
  • kefír 
Lněné semínko iZdroj fotografie: Depositphotos
Lněné semínko v kombinaci s kefírem skvěle čistí trávicí trakt

Příprava směsi je poté již velmi jednoduchá. Kefír nalijte do skleničky nebo kelímku a přisypte k němu lněná semínka – nápoj poté nechte několik hodin v ledničce, aby nabyl na své síle, a poté jej vypijte. Během prvního týdne užívejte pouze 1 polévkovou lžíci lněných semínek se 100 mililitry kefíru, ve druhém týdnu 2 polévkové lžíce lněných semínek a taktéž 100 mililitrů kefíru, a během třetího týdne 3 polévkové lžíce semínek s 150 mililitry kefíru. Chcete-li dosáhnout ještě většího úspěchu, nezapomeňte dodržovat denní příjem tekutin.

Další zdravotní přínosy nápoje 

Kefír v kombinaci se lněnými semínky nabízí řadu dalších zdravotních přínosů pro lidské tělo, ze kterých může těžit naprosto každý. Patří mezi něj zejména: 

  • Nápoj vám dodá probiotika, což jsou živé bakterie a kvasinky, které účinně podporují zdravou střevní mikroflóru a pomáhají snižovat onemocnění v této části těla.
  • Obsahuje také řadu důležitých vitamínů a minerálů, včetně vápníku, vitamínu K2, vitamínu D a vitamínů skupiny B, které mají v těle řadu nezbytných funkcí. 
  • Pomůže vám také snížit zánětlivé procesy v těle a ochrání vás před chronickými onemocněními spojenými s tímto nebezpečným faktorem.
  • Nápoj obsahuje hodně vlákniny, která podporuje zdravé trávení a snižuje riziko zácpy.
  • Jedná se také o skvělý zdroj omega-3 mastných kyselin, které jsou prospěšné pro zdraví srdce a mohou snižovat zánět v těle.
  • Směs je nabytá antioxidanty, které chrání buňky před poškozením volnými radikály.
  • Pravidelná konzumace kefíru a lněných semínek podporuje regulaci hormonální rovnováhy, což je důležité zejména pro ženy.

Jak se tento účinný nápoj osvědčil vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články