Od bolesti svalů a kloubů pomůže obyčejná sůl s olivovým olejem

Není vždy nutné využít léků dostupných v lékárně. Leckdy se najdou přírodní složky, které jsou účinnější. Zkuste směs soli a olivového oleje a ulevte si nejen od bolesti zad.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Je přirozené se při zdravotních obtížích obrátit na lékaře a vyslechnout si jeho rady. V některých případech ovšem není od věci vyzkoušet možnosti, které nabízí domácí léčení. Pokud trpíte bolestmi krční páteře, bojujete s ploténkami nebo máte pouze zatuhlý krk, není nutné hned utíkat do lékárny. Zkuste si připravit účinný lék v pohodlí domova. Postačí vám pouze dvě ingredience a na výsledky nebudete muset čekat dlouho.

Lék ze dvou ingrediencí

Někdy stačí jen málo, aby se tělu ulevilo. Pokud máte rádi tradiční či přírodní způsoby léčby, je tento recept přímo pro vás. Tyto dvě ingredience má doma snad každý, pokud ne, tak není problém je sehnat a jsou levné. A přesto umí divy. K přípravě budete potřebovat 10 polévkových lžic kvalitnější soli a 20 polévkových lžic kvalitního olivového nebo slunečnicového oleje. Obě ingredience smíchejte a dejte do uzavíratelné nádoby. Nechte směs stát po dobu 2 dnů.

Použití

Po dvou dnech máte připravený lék. Směs bude zřejmě trochu zbarvená, což záleží i na druhu použitého oleje. Ideální je aplikace tohoto léku vždy ráno. Naneste směs na postižené místo a jemně vtírejte, případně masírujte. Ze začátku postačí masáž v délce 2 až 3 minut. Dobu s každým dalším dnem prodlužujte. Po pár dnech by měla být masáž prováděna kolem 20 minut, aby se dosáhlo co nejlepších výsledků. Poté místo jemné otřete vlhkým ručníkem.

iZdroj fotografie: Freepik

V případě, že jste si všimli, že je vaše pokožka po masáži mírně podrážděná, použijte dětský pudr. Stát se to může, ale pudr by měl případný nepříjemný pocit zmírnit nebo úplně odstranit. První změny k lepšímu byste měli začít pozorovat kolem osmého dne používání. Je uváděno, že po 10 dnech masáží tímto lékem se stimuluje krevní oběh, což přispívá k regeneraci svalů, chrupavek i kostních tkání.

Úleva od bolesti je tu, ale pozor, každý člověk je jiný

Pokud budete toto ošetření provádět pravidelně po dobu několika dní, bolesti by měly zmizet nebo se alespoň zmírnit. Je to díky tomu, že dochází k podpoře správného průtoku krve. Kromě toho se tělo zbavuje toxinů, což mu také mnohé ulehčí. Je možné, že se vám po masáži bude točit hlava. To se obecně po masážích může stát. V tomto případě vždy po masáži ještě chvíli relaxujte, případně masírujte kratší dobu nebo méně intenzivně. Tato léčba nemá vedlejší účinky. Pokud se ovšem jedná o závažnější stavy, tak se vždy poraďte se svým lékařem.

Jaké domácí léky pomáhají vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články