Olivový olej má na tělo blahodárné účinky. Sedm důvodů, proč si dát každé ráno jednu lžíci - JakZdravě.cz

Olivový olej má na tělo blahodárné účinky. Sedm důvodů, proč si dát každé ráno jednu lžíci

Stačí jedna lžíce olivového oleje denně a budete zdraví jako rybička. Pozitivně působí hned na sedmi oblastí našeho zdraví.

i Zdroj fotografie: Deposit photos
                   

Olivový olej je známý pro svou chuť a pozitivní účinky na zdraví. Vydobyl si místo i v českých kuchyních. Používáme ho na smažení, k dochucování pokrmů, hlavně do salátů, na různé marinády apod. Je skutečně všestranný. Existuje ho také nespočet druhů. Víte však, že se dá používat i jinak? Nejen jako složka jídel, ale odborníci ho doporučují pít čistý, samotný. Představa oleje stékajícího hrdlem může být pro někoho nechutná, avšak můžeme vás uklidnit, že se nejedná o nic jiného, než o polknutí jedné lžíce.  
Proč je konzumace oleje zdravá 

Olej má skvělé účinky na stav srdce. Je velmi přínosný pro naše zdraví. Jde o čistý rostlinný produkt a pokud se jedná i o extra panenský olivový olej lisovaný za studena, máte jistotu nejvyšší kvality. Našemu tělu neskutečně prospívá a už jedna lžíce každé ráno na lačno vykoná zázraky. Podívejte se na 7 důvodů, které vás přesvědčí. Začnete hned zítra? 

Krásná pokožka  

Každý jistě ví, že olivový olej je jednou ze složek v mnoha výrobcích přírodní kosmetiky. Tím, že ho budete užívat přímo, si zajistíte vláčnou pokožku. Bude bez zarudnutí i otoků a bude pomaleji stárnout a ztrácet elasticitu. Olivový olej je také skvělý v boji s bakteriemi.  

Redukce váhy 

Marně bojujete s váhou a už nevíte, jak své hubnutí nastartovat a rozproudit? Právě olivový olej pomáhá tělu zbavit se přebytečných kilogramů.


iZdroj fotografie: Pixabay

Skvělý stav mozku 

Pravidelná konzumace olivového oleje udržuje náš mozek ve skvělé kondici. Odstraňuje patologickou tkáň, která může způsobit třeba rozšířenější duševní chorobu, jako je Alzheimer. Je to v podstatě jediný způsob, jak proti této nemoci bojovat. A také díky němu budete mít lepší paměť.

Zdravý kosterní systém 

Máte v rodině revmatoidní artritidu a bojíte se o svůj kosterní systém? Pokud si budete pravidelně dopřávat panenský olivový olej a omega-3 mastné kyseliny, může se vám zcela vyhnout nebo aspoň rapidně zmírníte její následky. Konec ranní ztuhlosti a bolestem.  

Zánět v těle 

Stejná kombinace napomáhá tělu zbavit se zánětu. Ten se může na vašem zdraví ošklivě podepsat. A odstraňuje i kožní problémy, které se na těle mohou kvůli zánětu objevit. 


iZdroj fotografie: Pixabay

Dobrá imunita 

Dnes je již známo, že imunita vychází ze střev. Tam se tvoří bakterie a zárodky, které nemoci rozvádí dále do těla. Pokud se tam již nachází špatné bakterie, olivový olej pozitivně působí v jejich vyhubení. I u těch, na které nezabírají antibiotika. Síla oleje je tedy ohromná. Pokud se trápíte se zdravotními problémy, naordinujte si dvoutýdenní kůru. Každý den 330 g oleje a bude po starostech. 

Cukr 

Máte problém s hladinou cukru v krvi? Cítíte, jak vám kolísá a dělá zle? Olivový olej napomáhá s jeho snížením a ustálením. Pomáhá také předcházet cukrovce typu 2, a to až o 40 %. To za trochu hořkosti v puse stojí.

Zdroj: OneHealth

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Sklady před vánočními svátky
Události247
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář
adbz
Pěstování čerstvé jarní cibulky pomocí kelímku a vody. Během 9 dnů vyrostou na parapetu nekonečné zásoby