Zázračný domácí nápoj: Příprava zabere 5 minut, pak už jen sledujete, jak vám snižuje cholesterol

Vysoký cholesterol je nebezpečný v tom, že postupně zanáší cévy. Vzniká ateroskleróza, kdy postupně dochází k ucpání cév a z toho plynoucích srdečních potíží.

Mladý osvalený muž dívající se na láhev se syrovátkovým proteinem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Syrovátku hodně lidí používá pro nárůst svalové hmoty. Nicméně je užitečná i v případě, že máte vysoký cholesterol. Zjistilo se totiž, že konzumace syrovátky snižuje hladinu cholesterolu. Takové účinky jsou velmi potřebné, protože vysoký cholesterol patří k rizikovým faktorům pro vznik srdečních onemocnění. Vyplatí se ho hlídat a dělat všechno pro to, aby vám jeho hodnoty nepřerostly přes hlavu.

Zdravá strava je klíč

Aby nedocházelo k zanášení cév, je třeba se zdravě stravovat. Vyhýbejte se tučným a smaženým jídlům, alkoholu a rafinovaným cukrům. Místo tučného masa si vybírejte maso světlé a libové. Dávejte přednost vaření, dušení a přípravě v páře. V neposlední řadě jezte hodně ovoce, zeleniny a ryb. Velmi zdravá jsou také různá semínka.

Léčba vysokého cholesterolu

Léky na snížení cholesterolu jsou vázány na lékařský předpis, takže je nutné napřed navštívit lékaře, provést odběr krve pro stanovení hladin cholesterolu, a pokud nebude možné upravit je změnou stravy, teprve pak dostanete recept na léky. Proč to ale nechat zajít tak daleko, když existují lidové léky, které můžete nasadit ještě dříve, než dojde k tak vysokým hodnotám cholesterolu, aby byla potřebná jeho léčba?

Syrovátkový protein je odpověď

Jestliže budete pravidelně konzumovat syrovátkový protein, vaše hodnoty krevního tlaku udělají přesně to, co po nich chcete. Hodný cholesterol se zvýší a špatný se sníží. Syrovátkový protein se dá koupit ve formě prášku, který se rozmíchá s vodou. Na den vám stačí rozředit si tři gramy prášku.

Vysypaná dóza se syrovátkovým proteinem v prášku iZdroj fotografie: Freepik
Syrovátkový protein účinně snižuje cholesterol

Samozřejmě to neznamená, že je syrovátkový protein všespásný. Změna jídelníčku vás přitom rozhodně nemine, stejně tak jako vás nemine nutnost se pravidelně hýbat. Pro správné fungování těla neexistuje pilulka, která vás kompletně uzdraví nebo všechno napraví. Abyste byli zdraví, musíte pro to něco dělat.

Syrovátkový protein má ještě další pozitivní účinky pro zdraví. Jen nezapomeňte na další zdravé potraviny.

Jaké jsou vaše zkušenosti s nízkocholesterolovými dietami?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články