Tibetský posilovač imunity: Udělejte si zásoby, v zimě vás pokaždé zachrání

Tento posilovač imunity podle tibetské receptury vás ochrání před nemocemi a účinně podpoří chod vašeho těla. Stačí jej zařadit do svého pravidelného jídelníčku.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

S příchodem zimního období se mnoho lidí často potýká s nepříjemnými problémy, jako jsou různá onemocnění, nachlazení nebo také špatné nálada. V takovém případě však není nutné, abyste vyhledávali lékaře nebo užívali léky plné chemie – skvěle vám postačí zařadit do svého jídelníčku jedinečný tibetský posilovač imunity, který podporuje všechny tělesné funkce a účinně ničí nepřátelské bakterie v těle. Jeho příprava je navíc velmi jednoduchá, nevyžaduje příliš mnoho času a ani peněz. 

Tibetský posilovač imunity 

Během chladných zimních měsíců se lidé častěji potýkají s nachlazením, virovými onemocněními a dalšími problémy, což vede většinu z nich k tomu, aby pravidelně posilovali svou imunitu a mohli se tak proti nim účinně bránit. Nemusíte však utrácet za drahé vitamíny a jiné tabletky nebo komerční prostředky, které stejně ne vždy fungují tak, jak by skutečně měly. Skvěle vám může na druhou stranu pomoci účinná tibetská směs z citronu, zázvoru a medu, která účinně posiluje organismus a dodá vašemu tělu vše, co během zimy potřebuje. 

Všechny složky, ze kterých se směs skládá, jsou plné vitaminů, stopových prvků a minerálů, které jsou nezbytné pro správný chod organismu a ochranu buněk před poškozením, takže se nebudete muset bát nepříjemných nemocí a dalších běžných problémů. Je také vhodné jíst směs po ránu, například ji můžete přidat do čaje nebo jakéhokoliv jiného nápoje. Nyní se již můžete vrhnout do přípravy – k té budete potřebovat následující ingredience:

 • kousek zázvoru o délce asi 3 centimetry
 • tři měsíčky citronu
 • med, podle chuti

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Nejprve nastrouhejte zázvor, poté nakrájejte citron na malé kousky a odstraňte z něj pecky. Kousky citronu nyní vložte do sklenice a rozmixujte je pomocí kuchyňského robotu – následně k němu přidejte zázvor, vše promíchejte a nakonec přidejte med. Úplně na závěr ještě všechno pořádně promíchejte a máte hotovo. Připravenou směs můžete skladovat v ledničce, a pokud ji chcete využít na maximum, dopřejte si ji po ránu před snídaní, nejlépe k dochucení čaje. 

Další zdravotní přínosy směsi 

Citron:

 • Vitamín C: Citrony jsou bohatým zdrojem vitamínu C, který je důležitý pro imunitní systém a zdravou kůži.
 • Detoxikace: Citronová šťáva pomáhá tělu odplavit škodlivé látky a podpořit činnost jater.
 • Prevence nachlazení: Díky vitamínu C snižuje citron riziko nachlazení a urychluje zotavení. 
Citron využijete při nachlazení i dalších onemocněních iZdroj fotografie: Depositphotos
Citron má výtečné zdraví prospěšné vlastnosti

Zázvor:

 • Protizánětlivé účinky: Zázvor obsahuje látky, které mají protizánětlivé účinky a pomáhají zmírnit bolesti svalů a kloubů.
 • Řízení nevolnosti: Má také schopnost snižovat nevolnost, což je obzvláště užitečné při cestování nebo těhotenských potížích.  
 • Podpora trávení: Pomáhá stimulovat trávicí procesy a zmírňuje pálení žáhy.

Med:

 • Antibakteriální účinky: Med obsahuje přirozené antibakteriální látky, které pomáhají při boji proti infekcím.
 • Bohatý na antioxidanty: Obsahuje antioxidanty, které chrání tělo před poškozením volnými radikály.
 • Kašel a bolest v krku: Teplý nápoj s medem pomáhá ulevit od kašle a bolesti v krku.

Pokud chcete vytěžit všechny výše uvedené přínosy, stačí si z ingrediencí připravit tibetskou směs a tu následně smíchat po ránu s čajem. Takový nápoj vám dokáže účinně pomoci zmírnit nachlazení, zlepšit trávení a také vás skvěle osvěží. Pokud však užíváte nějaké léky nebo trpíte vážnou nemocí, raději se o jeho konzumaci prvně poraďte se svým praktickým lékařem. 

Jak se tato směs osvědčila vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články