Upraví vysoký tlak a pročistí cévy: Na domácí lék jsou potřeba jen 2 ingredience

Vysoký krevní tlak je nebezpečný problém, který se může závažně podepsat na vašem zdraví. Zbavit se jej však můžete snadno, a to pomocí účinného domácího léku.

citron napůl i Zdroj fotografie: Annatsach / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V současné době plné spěchu a náročných podmínek se mnoho lidí, včetně mladistvých, potýká s neustálým stresem, což se následně odráží na jejich krevním tlaku. To je však nebezpečný faktor, neboť pokud je příliš vysoký, může zvyšovat riziko vzniku nebezpečných onemocnění, jako je například srdeční infarkt nebo mozková mrtvice. Důležitou roli pak hraje také nezdravá strava, která způsobuje hromadění cholesterolu v krvi a následné ucpávání tepen. Naštěstí však existuje jednoduchý domácí lék, který vás před problémy ochrání. 

Citron a med pro pružné a zdravé cévy

Pokud chcete mít opět zdravé a pružné cévy, můžete zařadit do svého jídelníčku tento recept s citronem a medem. Zázračná směs disponuje řadou účinných složek, které podporují krevní oběh, pomáhají detoxikovat organismus a zvyšují obranyschopnost imunitního systému. Její příprava je přitom velmi jednoduchá: 

 • Vezměte 2 citrony a důkladně je omyjte v teplé vodě (není třeba je loupat). Poté ovoce nakrájejte na menší kousky a rozemelte v mlýnku nebo rozmixujte. 
 • Do připravené směsi přidejte 2 lžíce medu, důkladně zamíchejte a poté vše přendejte do skleněné nádoby. 
 • Směs uložte na tmavé místo a užívejte 2 až 3 čajové lžičky každý den před jídlem.

Tato kombinace nabízí mnoho dalších zdravotních přínosů, včetně:

 • Posílení imunitního systému: Kombinace vitamínu C z citronu a antimikrobiálních vlastností medu pomáhá posilovat imunitní systém a bojovat s nebezpečnými infekcemi.
 • Podpora trávení: Obě ingredience díky svým složkám výrazně podporují trávení a zmírňují trávicí potíže, jako je nadýmání nebo plynatost.
 • Detoxikace: Kombinace citronové šťávy a medu se často používá jako nápoj na detoxikaci a podporu očisty těla.
 • Uklidnění kašle: Zejména med pomáhá uklidnit podrážděný krk a účinně tlumit kašel.

Síla kombinace česneku a citronu 

Dalším účinným domácím lékem je kombinace česneku s citronem. Tato směs taktéž účinně čistí krevní oběh a pomáhá snižovat vysoký krevní tlak. Postup pro přípravu vypadá následovně:

 • Vezměte čtyři citrony a čtyři menší hlavičky česneku – citrony důkladně omyjte (nemusíte loupat, ale dostatečně vydrhněte kůru) a česnek oloupejte. 
 • Citrony nakrájejte na plátky a rozmixujte je v mixéru s očištěnými stroužky česneku.
 • Tuto směs nalijte do skleněné uzavíratelné nádoby a zalijte teplou vodou. Poté ji uložte na tmavém místě a nechte ji odležet po dobu 3 dnů – každý den však nádobu protřepejte. 
 • Jakmile uplyne stanovená doba, tekutinu přeceďte a rozdělte ji do menších skleněných lahví nebo sklenic a ty uchovávejte v chladničce (maximálně po dobu 6 až 7 dní).
iZdroj fotografie: Pixabay

Pro získání co nejlepších výsledků konzumujte tuto tekutinu 3x denně před jídlem po dobu 40 dnů. Příznivé výsledky rozpoznáte velmi brzy. Tato kombinace mimo jiné:

 • Pomáhá detoxikovat tělo: Česnek a citron mají detoxikační vlastnosti, které pomáhají přirozeně čistit tělo od škodlivých látek.
 • Lepší imunita: Kombinace vitamínu C z citronu a imunomodulačních vlastností česneku podporuje imunitní systém a umožňuje tělu lépe odolávat nemocem.
 • Podpora srdce: Mnoho studií potvrdilo, že kombinace česneku a citronu pomáhá snížit hladinu cholesterolu a tím přispívat zdraví srdce.

Jak se tato domácí léčiva osvědčila vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články