Už žádná zácpa ani tuk v pase, s tímto nápojem se hubne jedna báseň

Tento účinný nápoj vám pomůže zhubnout přebytečné kilogramy a ochrání vás před trávicími potížemi, jako je zácpa. Stačí ho pít každé ráno.

Švestky pro zdraví i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pokud vás trápí neustálé potíže s trávicím traktem a již nic vám nepomáhá, nemusíte nutně navštěvovat svého lékaře. Velmi dobře se totiž v takovém případě osvědčil účinný přírodní nápoj ze sušených švestek a dalších prospěšných ingrediencí, který si můžete během několika minut připravit i u sebe doma. Jeho účinky sice nebudou tak silné, jako tomu je u některých komerčních výrobků, ale za to dle serveru Healthline působí zcela přirozeně. 

Léčivý nápoj proti trávicím potížím 

Hlavní složkou tohoto nápoje jsou švestky, o kterých je známo, že velmi účinně podporují trávicí trakt a mají pozitivní vliv na hubnutí. Abyste získali maximální účinek, je dobré pít tento nápoj ihned po ránu na lačný žaludek. Pokud si ho dopřejete během této doby, nastartuje mimo jiné váš organismus a zajistí vám psychickou pohodu po celý den. Díky obsaženým enzymům pak také pročistí vaše střeva od nečistot a stimuluje funkci žaludku. 

Kromě výše uvedených benefitů se také můžete těšit na snadnější hubnutí. S tím vám nápoj pomůže zejména díky obsahu vlákniny a antioxidantů, které podporují chod těla a zabraňují nadměrnému ukládání tuků. Za zmínku poté stojí i kefír, který dle lékařky Zilpah Sheikh vyživuje střevní mikroflóru a může dokonce zabraňovat rozvoji rakoviny. K přípravě přírodního nápoje budete potřebovat následující ingredience: 

  • 6 sušených švestek
  • 2 polévkové lžíce ovesných vloček
  • 1 polévková lžíce lněných semínek
  • 1 čajová lžička kakaa
  • 300 mililitrů kefíru (případně bio jogurtu)
Švestky na stole iZdroj fotografie: Freepik
Švestkový nápoj podpoří trávicí trakt a pomůže zhubnout

Postup přípravy je poté již velmi jednoduchý. Stačí zalít sušené švestky 100 mililitry vody, ingredience nechat projít bodem varu a poté je nechat zhruba 10 minut odstát. Následně je nasekejte nadrobno a smíchejte s ovesnými vločkami, mletými lněnými semínky, kefírem a kakaem.

5 zdravotních komplikací, které způsobuje dlouhotrvající zácpa. Od zápachu z úst až po rakovinu tlustého střeva

Nakonec ho stačí nechat přes noc v ledničce a konzumovat po ránu. Na webu JakZdravě jsme také psali o nejzajímavějších zdravotních přínosech kefíru

Jak se tento nápoj osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články