Oblíbené vlašské ořechy: Pomáhají proti zánětům a snižují hladinu cholesterolu

Zdravá strava je základním stavebním kamenem pro dlouhý život bez nemocí. Potravinami, které by v ní rozhodně neměly chybět, jsou vlašské ořechy a med.

i Zdroj fotografie: Ram-Man / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Med v kombinaci s vlašskými ořechy je úžasný lidový lék, který vám dodá hromadu energie. Podle dietetičky Amy Richter jsou vlašské ořechy podporou pro imunitní systém i pro krevní oběh. Mají mnoho účinků na zdraví, které byste neměli přehlížet. O vlašských ořeších se dokonce říká, že mohou prodlužovat život.

Účinky vlašských ořechů na zdraví

Vlašské ořechy mají ze všech druhů ořechů nejsilnější antioxidační účinky. Jejich pravidelnou konzumací získáte hned několik zdravotních výhod.

Sníží zánět ve vašem těle

Chronický zánět je základem pro vznik mnoha vážných nemocí – od srdečních chorob až po rakovinu. Vlašské ořechy obsahují polyfenoly, které snižují oxidační poškození buněk a zánět v těle. Existuje dokonce vědecká studie, která léčivé účinky polyfenolů potvrzuje.

Prodlouží vám život

Vlašské ořechy jsou nedílnou součástí zdravého stravování, které vám zajistí, že zůstanete po dlouhou dobu vitální a nezávislí. Svou ochranou před oxidačním poškozením navíc přispívají k ochraně před Alzheimerovou demencí. Když se spojí tyto dvě věci dohromady, slibuje konzumace vlašských ořechů příjemné a zdravé stáří.

Ochrání vás před srdečními chorobami

Největší riziko pro vznik srdečních onemocnění představuje vysoký cholesterol a vysoký krevní tlak. Oba tyto faktory může pravidelná konzumace vlašských ořechů příznivě ovlivnit. Vědecká studie ukázala, že u lidí, kteří pravidelně jedli vlašské ořechy, se trvale snížila hladina cholesterolu.

Vlašské ořechy v misce a na stole, na prkénku leží rozbité ořechy s kladivem položeným vlevo iZdroj fotografie: Pixabay

Pomohou vám udržet přiměřenou váhu

Vlašské ořechy pomáhají udržovat optimální váhu. Snižují chuť k jídlu a zahánějí pocit hladu. Existuje zajímavá domněnka, že pravidelná konzumace vlašských ořechů dokáže potlačit nutkání jíst nezdravá jídla, jako jsou fast foody a sladkosti. Aby se toto tvrzení mělo o co opřít, je zapotřebí dalších podrobnějších studií.

A co med?

Kombinace vlašských ořechů a medu dokáže znásobit veškerá pozitiva obou složek pro zdraví. Med je velmi bohatý na minerály a vitamíny, patří k nejsilnějším přírodním lékům. Pomáhá při kašli a při nachlazení, podporuje imunitu a má silné antioxidační účinky. Přínosů medu pro zdraví existuje ve skutečnosti mnohem více.

Jak nejraději jíte vlašské ořechy? Samotné nebo máte oblíbený recept?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články