Výhody pití vody s jablečným octem a medem. Budete překvapeni, jak moc to pomůže

Voda s jablečným octem a medem nabízí řadu zdravotních přínosů, které může získat každý. Stačí smíchat tyto dvě ingredience a budete se cítit mnohem lépe.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Syrový med i organický jablečný ocet jsou dobře známy pro svou schopnost předcházet infekcím či je léčit, stejně tak prospějí při dalších zdravotních problémech, které mohou velmi negativně ovlivnit kvalitu vašeho života. Jejich kombinací proto můžete vytvořit silný protizánětlivý prostředek, antibiotikum a prospěšný antioxidant, jehož použití působí zcela přirozeně a není spojováno s žádnými vedlejšími účinky. Pokud jej navíc budete konzumovat pravidelně, můžete tím získat také prevenci před rozvojem potenciálních onemocnění. 

Rovnováha pH v těle 

Moderní způsob života vystavuje tělo neustálé míře poškození i zvýšené kyselosti, která souvisí s nutkáním jíst stravu s vysokým obsahem tuků a cukru. To však může změnit rovnováhu pH, což dále vede k překyselení organismu a zvýšení rizika mnoha poruch, nemocí a infekcí. Skvělým řešením je však v tomto případě právě voda s jablečným octem a medem, kterou byste měli pít ráno před jakoukoli fyzickou aktivitou nebo snídaní. Dodá vám totiž více energie a pomůže vyrovnat hladiny kyselosti. 

Zdravotní přínosy jablečného octa a medu

Jablečný ocet a med jsou přírodní ingredience, které přináší různé potenciální zdravotní přínosy: 

Jablečný ocet:

 • Podpora trávení: pomáhá zlepšit trávení tím, že podporuje tvorbu žaludečních kyselin a enzymů, které jsou nezbytné pro efektivní trávení.
 • Regulace hladiny cukru v krvi: zpomaluje trávení a vstřebávání cukru z potravy, díky čemuž pomáhá stabilizovat hladinu glukózy v krvi.
 • Snížení chuti k jídlu: některé studie naznačují, že konzumace jablečného octa může snížit chuť k jídlu a pomoci tím regulovat váhu.
 • Detoxikace: obsahuje antioxidanty a kyselinu octovou, které pomáhají tělu eliminovat toxiny a podporují proces detoxikace.

Med:

 • Zdroj energie: obsahuje přirozené cukry, zejména glukózu a fruktózu, které mohou poskytnout rychlý zdroj energie. Je oblíbeným přírodním sladidlem.
 • Antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti: obsahuje přirozené látky s antibakteriálními a protizánětlivými účinky, díky kterým pomáhá při léčbě drobných infekcí a zánětů.
 • Podpora hojení ran: používá se tradičně k hojení ran a popálenin díky svým antiseptickým vlastnostem a schopnosti podporovat tvorbu nové tkáně.
 • Podpora imunitního systému: obsahuje antioxidanty a další bioaktivní látky, které posilují imunitní systém a chrání tělo před volnými radikály.
iZdroj fotografie: Freepik

Příprava léčivé směsi

Abyste mohli těžit z přínosů jablečného octa a medu, můžete si z nich připravit jednoduchý nápoj. Budete potřebovat následující ingredience: 

 • 1 čajovou lžičku medu,
 • 1 čajovou lžičku jablečného octa a
 • 250 mililitrů vody.

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Do sklenice teplé vody přidejte med a jablečný ocet a hotový nápoj vypijte na lačný žaludek alespoň 20 minut před snídaní. Pokud chcete, můžete jej konzumovat i v jinou denní dobu – záleží na vašich osobních potřebách a preferencích. Je však důležité brát na vědomí, že byste neměli pít více než tři dávky denně, protože nadměrné užívání by mohlo způsobit kontraindikace. Jedná se zejména o snížení hladiny draslíku a ztrátu kostní hmoty, což je velmi nebezpečný problém. 

Jak se tento nápoj osvědčil vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články