Za pouhé tři dny vyplaví z těla všechny toxiny a soli: Stačí jediná surovina

Bobkový list je velmi účinná bylinka ze Středomoří, která vám pomůže vyčistit z těla veškeré toxiny. Stačí si připravit správný recept a zařadit jej do svého jídelníčku.

sirup z bobkového listu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Oblíbené koření bobkový list můžete použít nejen k dochucení pokrmů, ale také jako jedinečný detoxikační prostředek, který odstraní z vašeho těla nahromaděné toxiny a soli. To je velmi důležité pro vaše tělo, protože se jedná o nebezpečný faktor zvyšující riziko rozvoje řady onemocnění, včetně rakoviny. Naštěstí si však stačí připravit jednoduchý čistící lektvar podle starobylé receptury tradiční medicíny a problém bude brzy pryč. Plný účinek očisty pocítíte již po dvou týdnech. 

Detoxikační prostředek z bobkového listu 

Toxiny, které se hromadí v těle, mohou narušovat správnou funkci orgánů, což znamená, že tělo slábne a je náchylnější k rozvoji nebezpečných onemocnění. Pokud tedy cítíte neustálou tíhu v hlavě nebo si všimnete nedostatku chuti k jídlu, máte tmavé kruhy pod očima či se velmi rychle unavíte, pravděpodobně potřebujete důkladnou očistu. S tím vám však dokáže skvěle pomoci jednoduchý prostředek z bobkového listu. K jeho přípravě budete potřebovat následující ingredience: 

  • 5 bobkových listů
  • 300 mililitrů vody

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Vložte na sporák hrnec s vodou a přiveďte ji k bodu varu. Poté přidejte do horké vody bobkový list a nechte 5 minut vařit. Jakmile uplyne stanovená doba, tekutinu nechte vychladnout a poté sceďte – následně ji nejlépe přelijte do termosky a nechte tři hodiny odstát. Léčivou směs pijte po malých doušcích během dne, a to po dobu 3 týdnů (poté je třeba si udělat týdenní pauzu). Je možné, že během procesu se vaše moč změní na světle růžovou, ovšem to je pouze důkaz toho, že bobkový list působí správně. 

Plný účinek tohoto nápoje bude viditelný po dvou týdnech. V tuto dobu již budete mít pocit, že jste opět čilí a plní energie a ostatní nežádoucí příznaky, které souvisí s hromaděním toxinů, zcela zmizí.

Přínosy bobkového listu

Bobkový list je spojován s řadou dalších zdravotních přínosů. Patří mezi ně zejména: 

  • Podpora trávení: Bobkový list se používá v tradiční medicíně zejména díky své vlastnosti podporovat trávení. Stejně tak pomáhá zmírňovat zažívací potíže, včetně nadýmání, plynatosti a křečí.
  • Protizánětlivé účinky: Rostlina obsahuje flavonoidy a další bioaktivní látky, které pomáhají snižovat záněty v těle.
  • Antioxidanty: Je také bohatá na antioxidanty, jako jsou vitamín C a vitamín A, které pomáhají neutralizovat volné radikály a chrání buňky před poškozením.
iZdroj fotografie: Depositphotos
  • Regulace hladiny cukru v krvi: Některé studie naznačují, že bobkový list může pomoci snižovat hladinu cukru v krvi a zlepšovat citlivost na inzulin.
  • Uklidnění nervového systému: Bobkový list má lehké sedativní účinky a pomáhá uklidnit nervový systém, což může být užitečné pro lidi trpící stresem a úzkostí.  
  • Podpora imunitního systému: Obsahuje vitamíny a minerály, které posilují imunitní systém a pomáhají tělu bojovat proti infekcím.

Ještě než začnete užívat bobkový list, měli byste brát na vědomí, že se jedná o velmi silné koření, které je důležité konzumovat v rozumném množství. Pokud trpíte vážnými zdravotními problémy nebo užíváte silné léky, raději se před zahájením očisty poraďte se svým praktickým lékařem.

Jak se detoxikace osvědčila vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články