Výpočet množství tekutin na jeden den | JakZdravě.cz

Kolik vypít denně vody, aby tělo začalo automaticky hubnout bez diet a cvičení. Její množství lze snadno vypočítat

Vypočítejte si, kolik tekutin byste měli každý den vypít. Množství závisí na vaší hmotnosti, proto je u každého jiné. Správný pitný režim je důležitý pro fungování celého těla.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Pitný režim může ovlivnit vaše zdraví i vaše úsilí při redukci váhy. Podle odborníků pití alespoň dvou šálků vody před jídlem pomůže při dietě zhubnou o dalších téměř 2,5 kilogramů za rok. Správný pitný režim zrychlí metabolismus a pomůže předejít přejídání.
Výpočet množství vody na den

Pro správný a přesný výpočet je nutné znát svojí hmotnost. Čím vyšší hmotnost máte, tím více potřebujete vody na den. Hmotnost vynásobíte 4 % a vyjde vám množství vody v litrech. To znamená, že při váze například 86 kilogramů vám vyjde 3,44 litru vody na den.


iZdroj fotografie: Unsplash

Při cvičení nebo jiné aktivitě je nutné příjem tekutin navýšit. K tomuto množství byste tedy měli připočíst ještě 300 ml za každých 30 minut aktivity. Pokud tedy každý den budete alespoň hodinu cvičit, přičtěte dalších 600 ml vody. Při zvýšené aktivitě se potíte a vylučujete větší množství vody, které je potřeba doplnit.

Tipy pro dosažení cíle

Někdy vám přijde vypít každý den tolik vody nemožné, ale když si stanovíte cíl a dodržíte jednoduché tipy jak dodržet pitný režim, dříve nebo později vám to přijde jednoduché.

  • Sklenici vody před každým jídlem
  • Ráno a večer vypít jednu sklenici vody, alespoň 250 ml
  • Připravte si džbánek nebo láhev vody na určitý čas a dejte si za úkol ho vypít

iZdroj fotografie: Unsplash

Někdy vám obyčejná voda už nemusí chutnat, můžete si ji ochutit například mátou nebo ovocem. V letních horkých dnech je výborná i okurka nebo limetky. Do pitného režimu můžete zařadit i perlivé vody nebo minerální vody, které do vašeho organismu doplní i potřebné minerály.

Výhody správného pitného režimu

Voda je nezbytná pro správné fungování celého těla. Při redukci váhy vás voda zasytí, a dočasně zbaví pocitu hladu. Správná hydratace má velký vliv i na fungování vašeho mozku. Zlepší vaší náladu, koncentraci a zabrání bolesti hlavy. Správný pitný režim má i tyto přínosy pro vaše zdraví:

  • Zajišťuje správnou funkci trávícího sytému, zabraňuje zácpě
  • Přenáší kyslík a živiny do buněk
  • Pomáhá stabilizovat tep a krevní tlak
  • Podporuje zdraví kloubů
  • Reguluje tělesnou teplotu
  • Snižuje riziko některých onemocnění (rakovina, onemocnění srdce, vznik ledvinových kamenů)

iZdroj fotografie: Unsplash

Jak poznat, že jste správně hydratováni

Pokud si nejste jistí, kolik jste toho vypili, a zda jste dostatečně hydratovaní, existuje snadná pomůcka, jak poznat že má tělo dostatek vody. Pozorujte svojí moč, pokud je světlá a bez zápachu, je to tak správně a vaše tělo má dostatečný příjem tekutin. Pokud je ovšem tmavá a zapáchá, měli byste příjem tekutin navýšit.

Nedostatečný pitný režim se projeví i na vašich výsledcích a denní aktivitě. Dehydratace může způsobit pocity únavy, ale dokonce i stres nebo deprese. Při zvýšené aktivitě nikdy nezapomínejte na dostatek vody a správnou hydrataci.

Zdroj: Slenderkitchen

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Sklady před vánočními svátky
Události247
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář
adbz
Pěstování čerstvé jarní cibulky pomocí kelímku a vody. Během 9 dnů vyrostou na parapetu nekonečné zásoby