Zapomenutý lék našich babiček: Vyléčí žaludek, střeva i štítnou žlázu

Tento jedinečný lék vám pomůže vyřešit mnoho zdravotních problémů, a to mnohem účinněji než kdejaké komerční prostředky. Příprava vyžaduje pouze 2 ingredience.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Některé přírodní prostředky často fungují mnohem lépe než kdejaké komerční prostředky z lékáren – ty navíc mohou vyvolat v některých případech také nebezpečné kontraindikace. Skvělým příkladem je tinktura ze skořápek vlašských ořechů, která nabízí nespočet zdravotních přínosů a obsahuje řadu vitamínů a minerálních látek. Její správná aplikace vám proto dokáže pomoci vyřešit řadu nepříjemných problémů, jako jsou například poruchy štítné žlázy, žaludeční potíže a také výrazně posílí obranyschopnost vašeho imunitního systému.

Léčivé schopnosti skořápek vlašských ořechů 

Vlašský ořech je výživná potravina, která obsahuje látky důležité pro lidské zdraví. Mnozí lidé však používají pouze jeho jádra, přičemž zapomínají na to, že skvělé využití mají také samotné skořápky. Ty totiž obsahují významné množství vitamínu A, C, D, E a vitamíny skupiny B, a také jsou přirozeným zdrojem minerálních látek, včetně jódu, hořčíku, draslíku a sodíku. Jakmile tedy budete příště loupat ořechy, rozhodně tuto důležitou část nikdy nevyhazujte a raději si z ní zkuste připravit léčivou tinkturu.

Skořápky vlašských ořechů pomáhají léčit řadu zdravotních problémů, a to včetně poruch štítné žlázy a endokrinního systému. Stejně tak vám však pomohou při onemocněních žaludku a střev, vysokém krevním tlaku a vysokých hladinách špatného cholesterolu v krvi. Jsou navíc užitečné při cukrovce a dalších zdravotních problémech, neboť výrazně posilují imunitní systém a pomáhají zmírňovat příznaky nemocí. Kromě toho je příprava léčivé tinktury z tohoto produktu velmi jednoduchá a nezabere vám ani mnoho času.

Příprava léčivé tinktury

K přípravě léčivé tinktury ze skořápek vlašských ořechů budete potřebovat následující ingredience:

  • skořápky vlašských ořechů
  • brandy (nebo jiný alkohol)
Vlašské ořechy na stole iZdroj fotografie: Depositphotos
Skořápky vlašských ořechů nabízí řadu zdravotních vlastností

Nejprve naplňte uzavíratelnou sklenici skořápkami vlašských ořechů a zalijte je brandy natolik, aby je všechny pokryla. Sklenici poté uzavřete a dobře s ní zatřepejte – jakmile tak uděláte, nechte ji stát 3 až 4 dny na tmavém místě, přičemž jí každý den ještě několikrát protřepejte. Po uplynutí stanovené doby tekutinu sceďte, nechte ještě 3 dny odstát a tinktura je připravena k použití. Aby vám vydržela co nejdéle, snažte se ji uchovávat na tmavém a chladném místě. Pro získání co nejlepších účinků užívejte 5 kapek ve sklenici vody 3krát denně. 

Skvěle pomohou i samotné vlašské ořechy

Pokud si chcete udržet optimální zdraví, neměli byste zapomínat ani na konzumaci jadérek vlašských ořechů, které taktéž nabízí řadu zdravotních účinků. Mezi ty nejzajímavější patří především: 

  • Lepší zdraví srdce: Konzumace vlašských ořechů přispívá ke snížení hladiny cholesterolu v krvi a díky obsahu omega-3 mastných kyselin prospívá zdraví srdce. 
  • Podpora mozku: Vlašské ořechy obsahují omega-3 mastné kyseliny a antioxidanty, které zlepšují kognitivní funkce mozku. 
  • Regulace hladiny cukru v krvi: Jsou také nabyté vlákninou, bílkovinami a zdravými tuky, které podporují správnou regulaci cukru v krvi.  
  • Podpora zdravých kostí: Díky bohatému obsahu minerálů, jako je měď a mangan, které zvyšují tvorbu kolagenu, mohou skvěle prospívat vašim kostem. 
  • Zlepšení trávení: Obsahují také vlákninu, která podporuje trávicí trakt a pomáhá regulovat střevní funkce. 

Využili jste někdy tinkturu ze skořápek? Jaký byl výsledek?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články