V životě jsem neměla tak zdravé trávení jako teď. Od té doby, co si to dávám k snídani, nemám žádné problémy

Tato snídaně vám doslova změní život. Stačí si ji vychutnat každé ráno a již po několika týdnech na sobě pocítíte řadu pozitivních změn.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zdravá snídaně plná energie je základem dobrého dne. Právě vybrané potraviny vám dodají potřebné živiny, díky kterým se budete cítit plní energie a nepřekvapí vás žádné trávicí problémy. Velmi dobře se v takovém případě osvědčila směs z ovesných vloček a kefíru, která nastartuje vaše ráno a vyživí zdravou mikroflóru ve vašich střevech. Jak navíc uvádí lékařka Katherine Marengo, možná se díky ní také zbavíte přebytečných kil. 

Lahodná snídaně pro perfektní start dne 

Zahájit den úspěšným startem může být často náročné, a to zejména pokud vás čeká důležitá zkouška nebo porada v práci. Je proto dobré naučit se věnovat ráno čas přípravě správné snídaně, která nastartuje váš den a dodá vám potřebné živiny pro bezproblémové fungování organismu. Takové výsledky vám zajistí například kombinace kefíru, ovesných vloček a dalších užitečných potravin, které seženete téměř v každém obchodě s potravinami. 

Důležité je však vydržet a konzumovat takovou snídani každý den. Jen tímto způsobem docílíte maximálního výsledku a budete se po pár týdnech cítit mnohem lépe. Těšit se můžete dle serveru Healthline například na minimální riziko trávicích potíží, dostatek energie do každého dne, snížení hmotnosti a lepší psychické pohody. Pro přípravu tohoto skvělého pokrmu budete potřebovat následující ingredience: 

Chia semínka iZdroj fotografie: Freepik
  • 1 polévková lžíce chia semínek
  • 60 mililitrů (1/4 šálku) vody
  • 2 polévkové lžíce ovesných vloček
  • 240 mililitrů (1 šálek) kefíru
  • 3 sušené švestky
  • 3 sušené fíky

Jezte ovesné vločky ke snídani každý den a pociťte 8 blahodárných změn, které se začnou dít s vaším tělem

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Nejprve smíchejte 1 polévkovou lžíci chia semínek s 60 mililitry vody a nechte směs působit 7 minut. Poté si připravte mixér, vložte do něj kefír, sušené švestky, fíky a ovesné vločky a vše rozmixujte do hladka. Nakonec ke směsi přimíchejte nabobtnalá chia semínka a můžete podávat (na vrch se skvěle hodí banán nebo lesní ovoce). Na webu Jak Zdravě jsme psali o dalších zdravotních přínosech chia semínek

Jak chutnala snídaně vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články