Kombinace česneku a medu pomůže s nachlazením a sníží pravděpodobnost srdečních problémů

Česnek a med jsou velmi účinná přírodní léčiva, která v kombinaci nabízí řadu užitečných zdravotních přínosů pro lidské tělo. Stačí je konzumovat pravidelně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Česnek a med jsou podle lékařky Katherine Marengo velmi silná přírodní léčiva, která se již po tisíciletí používají pro své antibiotické a antivirové účinky v tradiční medicíně. Skvěle vám pomohou například s kašlem, nachlazením, ale také ochranou před mnoha závažnými problémy, včetně kožních infekcí a chřipek. Stejně tak stojí za zmínku, že obsahují řadu antioxidantů, které podporují obranyschopnost imunitního systému a pomáhají tělo zbavovat nebezpečných složek. Obzvláště prospěšná jsou však v kombinaci

1) Antibakteriální vlastnosti 

Česnek v kombinaci s medem má velmi silné antibakteriální vlastnosti a dokáže ochránit tělo před mnoha kožními nemocemi. Obě dvě ingredience disponují silnými složkami, které účinně ničí bakterie, zamezují rozvoji zánětu a předchází rozvoji zápalu plic a otravy jídlem. Obzvláště účinně se tato přírodní léčiva osvědčila v boji proti Streptococcus pneumonia, Staphylococcus aureus a Salmonella, které se nachází téměř po celém světě a mohou mít závažné dopady na lidské zdraví. 

2) Antivirové vlastnosti

Některé druhy medu disponují také silnými antivirovými vlastnostmi, které pomáhají léčit nebo předcházet nachlazení, rýmě a dalším onemocněním způsobeným viry. Tato lahodná potravina totiž obsahuje účinné živiny, které pomáhají zastavovat rozvoj onemocnění a ničí nepřátelské složky stejně účinně jako antivirotika. Abyste se dokázali zotavit co nejrychleji, můžete med smíchat s česnekem, který podporuje jeho účinky a dokonce je zintenzivňuje.

3) Lepší zdraví srdce

Účinky česneku a medu jsou natolik silné, že mají tendenci podporovat zdraví srdce a chránit jej před rozvojem nebezpečných onemocnění, jako je například infarkt myokardu nebo mozková mrtvice. To především díky obsahu účinných antioxidantů obsažených v těchto potravinách – ty totiž snižují rizikové faktory, jako je například:

  • vysoký krevní tlak
  • vysoká hladina cholesterolu
  • nadměrná srážlivosti krve
  • ztvrdnutí nebo ztuhnutí cév
iZdroj fotografie: Freepik

Stojí také za zmínku, že molekuly síry v česneku pomáhají chránit srdeční sval před poškozením a zvyšovat pružnost cév, což jsou další faktory snižující riziko vzniku kardiovaskulárních chorob.

4) Podpora paměti a zdraví mozku

Česnek i med disponují vysokým obsahem antioxidačních látek, které pomáhají vyrovnávat imunitní systém a předcházet nemocem – mohou však také chránit mozek před běžnými chorobami, jako je demence a Alzheimerova choroba. Kromě toho pravidelná konzumace těchto účinných potravin podporuje kognitivní funkce, jako je zejména paměť, koncentrace a soustředění. Rozhodně je proto neváhejte přidat do svého každodenního jídelníčku a uvidíte, že budete žít mnohem komfortněji. 

Jak používat česnek a med

Většinu zdraví prospěšných účinků, které přináší česnek a med, můžete získat tak, že tyto potraviny přidáte do jídel nebo je budete užívat jako doplňky stravy. Je ovšem nutné poznamenat, že nejvíce prospěšný je čerstvě rozdrcený nebo nasekaný česnek – právě v takové formě je také nejchutnější. Co se týče medu, to záleží pouze na vás. Měli byste však volit raději přírodní produkty z bio farem, které nemají přidané složky a účinně podpoří vaše zdraví. 

Na co používáte česnek a med vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články