Kombinace česneku a medu pomůže s nachlazením a sníží pravděpodobnost srdečních problémů

Česnek a med jsou velmi účinná přírodní léčiva, která v kombinaci nabízí řadu užitečných zdravotních přínosů pro lidské tělo. Stačí je konzumovat pravidelně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Česnek a med jsou podle lékařky Katherine Marengo velmi silná přírodní léčiva, která se již po tisíciletí používají pro své antibiotické a antivirové účinky v tradiční medicíně. Skvěle vám pomohou například s kašlem, nachlazením, ale také ochranou před mnoha závažnými problémy, včetně kožních infekcí a chřipek. Stejně tak stojí za zmínku, že obsahují řadu antioxidantů, které podporují obranyschopnost imunitního systému a pomáhají tělo zbavovat nebezpečných složek. Obzvláště prospěšná jsou však v kombinaci

1) Antibakteriální vlastnosti 

Česnek v kombinaci s medem má velmi silné antibakteriální vlastnosti a dokáže ochránit tělo před mnoha kožními nemocemi. Obě dvě ingredience disponují silnými složkami, které účinně ničí bakterie, zamezují rozvoji zánětu a předchází rozvoji zápalu plic a otravy jídlem. Obzvláště účinně se tato přírodní léčiva osvědčila v boji proti Streptococcus pneumonia, Staphylococcus aureus a Salmonella, které se nachází téměř po celém světě a mohou mít závažné dopady na lidské zdraví. 

2) Antivirové vlastnosti

Některé druhy medu disponují také silnými antivirovými vlastnostmi, které pomáhají léčit nebo předcházet nachlazení, rýmě a dalším onemocněním způsobeným viry. Tato lahodná potravina totiž obsahuje účinné živiny, které pomáhají zastavovat rozvoj onemocnění a ničí nepřátelské složky stejně účinně jako antivirotika. Abyste se dokázali zotavit co nejrychleji, můžete med smíchat s česnekem, který podporuje jeho účinky a dokonce je zintenzivňuje.

3) Lepší zdraví srdce

Účinky česneku a medu jsou natolik silné, že mají tendenci podporovat zdraví srdce a chránit jej před rozvojem nebezpečných onemocnění, jako je například infarkt myokardu nebo mozková mrtvice. To především díky obsahu účinných antioxidantů obsažených v těchto potravinách – ty totiž snižují rizikové faktory, jako je například:

  • vysoký krevní tlak
  • vysoká hladina cholesterolu
  • nadměrná srážlivosti krve
  • ztvrdnutí nebo ztuhnutí cév
iZdroj fotografie: Freepik

Stojí také za zmínku, že molekuly síry v česneku pomáhají chránit srdeční sval před poškozením a zvyšovat pružnost cév, což jsou další faktory snižující riziko vzniku kardiovaskulárních chorob.

4) Podpora paměti a zdraví mozku

Česnek i med disponují vysokým obsahem antioxidačních látek, které pomáhají vyrovnávat imunitní systém a předcházet nemocem – mohou však také chránit mozek před běžnými chorobami, jako je demence a Alzheimerova choroba. Kromě toho pravidelná konzumace těchto účinných potravin podporuje kognitivní funkce, jako je zejména paměť, koncentrace a soustředění. Rozhodně je proto neváhejte přidat do svého každodenního jídelníčku a uvidíte, že budete žít mnohem komfortněji. 

Jak používat česnek a med

Většinu zdraví prospěšných účinků, které přináší česnek a med, můžete získat tak, že tyto potraviny přidáte do jídel nebo je budete užívat jako doplňky stravy. Je ovšem nutné poznamenat, že nejvíce prospěšný je čerstvě rozdrcený nebo nasekaný česnek – právě v takové formě je také nejchutnější. Co se týče medu, to záleží pouze na vás. Měli byste však volit raději přírodní produkty z bio farem, které nemají přidané složky a účinně podpoří vaše zdraví. 

Na co používáte česnek a med vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům