Vzala lžičku hořčice a přidala ji do koupele. Až pochopíte proč, uděláte to samé

Hořčice nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Obzvláště účinně vám pomůže, pokud ji přidáte do své koupele a necháte několik minut působit.

i Zdroj fotografie: Uživatel fuji01 / Creative Commons / CC0
                   

Hořčice je oblíbený dochucovací přípravek, který si mnozí lidé přidávají ke svým jídlům (zejména se hodí k masu a tučnějším potravinám). Většina z nich si však neuvědomuje, že se jedná také o skvělé přírodní léčivo, které nabízí řadu zdravotních přínosů – obsahuje bílkoviny, vlákninu, vitamíny a minerály, díky kterým podporuje lidské tělo a pomáhá léčit řadu problémů. Dokonce již i staří Římané a Egypťané toto přírodní léčivo znali. Ti ji vyráběli tak, že smíchali nezkvašené víno a hořčičná semínka.

1) Zastavuje křeče

Křeče vám mohou velmi snadno znepříjemnit vykonávání každodenních úkolů. Pokud se s nimi potýkáte často, nemusíte však shánět komerční léky nebo dodržovat přísný dietní režim. Skvěle vám postačí použít hořčici – pokud cítíte, že na vás přichází, vezměte si jednu polévkovou lžíci tohoto oblíbeného produktu a potřete si jí postižené místo. Obsažené látky v hořčici účinně křeč odstraní a dokonce také zabrání jejímu návratu. Pro zefektivnění můžete také použít doplňky stravy s hořčíkem.

2) Zklidňuje popáleniny

Pokud máte malou popáleninu, pusťte na ni nejprve studenou vodu a poté ji potřete trochou hořčice. Nejenže se tímto způsobem účinně ochráníte před tvorbou puchýřů, ale zmizí také nepříjemná bolest. Tento jedinečný dochucovací přípravek totiž obsahuje silné látky, které zabraňují podráždění, zklidňují pokožku a pomáhají ji regenerovat. V případě, že je však problém příliš velký, měli byste se nejprve raději poradit se svým praktickým lékařem. Hořčici lze použít pouze při malých popáleninách.

3) Ulevuje od bolesti v krku

Jedinečná síla hořčice vám pomůže také s bolestí v krku. Stačí smíchat 1 polévkovou lžíci hořčičných semínek, šťávu z poloviny citronu, 1 polévkovou lžíci medu a 1/4 šálku vroucí vody. Přísady pořádně promíchejte, abyste získali jednolitou směs a poté ji nechte chvíli odstát. Takto připravený lék pravidelně kloktejte a veškeré nepříjemné pocity budou již během několika dní pryč – nejlepších účinků dosáhnete, pokud budete metodu provádět alespoň 3krát denně. 

Žena s bolestí v krku
iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Zabíjí rakovinu

Vědci se domnívají, že sloučenina allyl isothiokyanát (AITC), kterou obsahují hořčičná semínka, je skvělým bojovníkem proti rakovině – podle studie, která byla uvedena v jednom časopise, je AITC obzvláště užitečná při ochraně před nádorovým onemocněním močového měchýře. Vědci se také domnívají, že hořčice a látky v ní by mohly některé druhy rakoviny dokonce zcela vyléčit. K potvrzení této skutečnosti je však zapotřebí provést další odborné studie. 

5) Uvolnění pro unavené svaly

Hořčice vám dokáže pomoci také v případě, pokud vás trápí bolavé svaly po zranění (v závislosti na intenzitě a místě bolesti). Nejlepším řešením je koupel, během které účinné látky snadno projdou do celého těla a pomohou vám ulevit. Stačí smíchat dvě polévkové lžíce tohoto jedinečného léčiva s trochou koupelové soli a poté si udělat koupel – do té se položte na 20 minut. Abyste se zbavili bolesti v určité oblasti, například v dolní části zad, vyrobte si pastu, kterou postižená místa potřete: 

  • Smíchejte jeden díl hořčičných semínek, dva díly mouky a přidejte trochu vody.
  • Pastou potřete bolestivé místo a zavažte obvaz.

Jak využíváte hořčici vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články