Dejte konec bolesti zad: Jedna ingredience z kuchyně a bolest je pryč

Želatinu seženete v lékárnách jako doplněk stravy. Mnohem levnější je ale připravit si ji doma. Na bolavé klouby a jako prevence není lepšího léku než právě ona hovězí želatina.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Nejčastější příčinou bolestí zad, nohou a kloubů bývá nesprávné držení těla. Sedavý způsob života těmto problémům jen nahrává, stejně jako krčení se u počítačů nebo mobilů. Klouby přitom pro správnou funkci potřebují pravidelný pohyb, jinak začnou zlobit. A nejen kolena. Ozvou se i další klouby, bolest za krkem a bolest zad. Cesta ke zlepšení přitom není ani trochu trnitá.

Pohyb a podpora kloubů

Hned zkraje je potřeba tělo kapičku rozhýbat. Nepouštějte se do žádných namáhavých cvičení, obyčejná procházka stačí. K tomu přichází neméně důležitá úprava stravy. Abyste podpořili klouby a zbavili se bolestí, musíte prohrabat poličky v kuchyni nebo spíž. A cože to hledáte? Jednu jedinou surovinu, která se používá na dorty. Kouzelnou želatinu.

Léčivé vlastnosti želatiny

Hovězí želatina blahodárně působí na vaše klouby, chrupavky, vazy a pojivové tkáně. Poskytuje jim výživu, takže jsou pak silnější a odolnější vůči zranění. Dostatek želatiny pomáhá předcházet osteoporóze a artróze. Kromě toho posiluje srdeční sval, reguluje metabolismus a zlepšuje paměť. Konzumace želatiny navíc zkrášluje. Díky ní je pokožka zdravější a pružnější.

Recept na želatinový nápoj

Problémy s kostmi a klouby vám pomůže vyřešit tento nápoj. Zbaví vás bolesti a ochrání vaše klouby.

Detail červené želatiny na dortu iZdroj fotografie: Freepik

Co budete potřebovat?

  • 1 sáček želatiny (5 gramů)
  • a čtvrt šálku studené vody.

Postup přípravy receptu:

  1. Připravovat si nápoj začněte večer.
  2. Smíchejte sáček želatiny a čtvrt šálku vody.
  3. Nechte do rána odstát. Výsledkem by měla být mléčná hmota.

Aplikace a dávkování:

Výslednou hmotu si přidejte do čaje, mléka nebo jiného ranního nápoje. Důležité je vypít ho ráno na lačný žaludek. Takto postupujte po dobu jednoho měsíce, pak si dejte půl roku pauzu. Pak můžete proces opakovat, ale s největší pravděpodobností to nebude nutné. První účinky želatinové kúry byste měli cítit už po sedmi dnech.

Vyzkoušet můžete i dalšího pomocníka na bolavé klouby. Lidových receptů není nikdy dost.

Jak bojujete proti bolestem kloubů a zad vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články