Nechutné: Nejoblíbenější obchodní řetězec prodává sýry plné plísní, možná je právě máte doma

Pokud máte doma tento sýr, ani ho raději neotevírejte. Inspektoři zjistili, že je plný plísně a může vám způsobit vážné potíže.

salmonela zvracení i Zdroj fotografie: iStock
                   

Některé produkty v obchodech zůstávají často na pultech i přesto, že jeví známky plísně. Ať už je na vině nepozorný personál či nevyhovující teploty jejich skladování, v každém případě mohou mít vážný dopad na vaše zdraví. Státní zemědělská a potravinářská inspekce proto pravidelně provádí kontroly v oblíbených obchodech, aby takové potraviny co nejdříve zneškodnila a varovala společnost před jejich konzumací. 

Plesnivý sýr na pultech oblíbeného obchodu

A právě jedna taková potravina se nedávno objevila v brněnském Kauflandu (Řípská 1476/27, 627 00 Brno). Jednalo se o produkt s názvem „K CLASSIC fein-aromatischer Edamer am Stück“ a referenčním číslem 24-000055-SZPI-CZ, který si dle statistik rád kupuje skoro každý Čech. Pokud ho tedy máte doma i vy, raději ho ani neotevírejte a vyhoďte ho rovnou do koše – případně ho můžete zanést zpět do prodejny. 

Strouhaný sýr iZdroj fotografie: Pixabay
Oblíbený sýr Čechů neprošel inspekční kontrolou

Když totiž inspektoři kontrolovali jednotlivá balení těchto sýrů, všimli si skrze obal zvláštně vypadajícího povrchu v jejich určitých částech. To je vedlo k tomu, aby výrobek okamžitě otevřeli a prozkoumali – nemuseli však dlouho čekat a ihned vyšlo najevo, že je plný kolonií plísní. Po další kontrole dle serveru PotravinyNaPranyri rovněž vyšlo najevo, že nebyl skladován za nevyhovujících teplot a neměl ani prošlé datum minimální trvanlivosti.

nevolnost

Varování: Oblíbený sýr Čechů musel být stažen z prodeje, nachází se v něm plíseň

Další pátrání tak pravděpodobně půjde za samotným výrobcem produktu, kterým je společnost Milkpol s.r.o. Inspektoři zároveň vyzývají každého, aby sýr za žádnou cenu nekonzumoval, a pokud jste tak již učinili, raději co nejrychleji navštivte svého praktického lékaře a skutečnost mu sdělte. Na webu JakZdravě jsme také psali o další potravině, která neprošla kontrolou Státní zemědělské a potravinářské inspekce. 

Jak často jíte tento sýr vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články