Varování: Oblíbený sýr Čechů musel být stažen z prodeje, nachází se v něm plíseň

Pokud máte doma tento sýr, raději s ním rychle do koše. Inspekce odhalila, že obsahuje plíseň a může mít vážné dopady na lidské zdraví.

nevolnost i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Oblíbený sýr, který si čas od času koupí pravděpodobně každý Čech, musel být po kontrole Státní zemědělské a potravinářské inspekce stažen z prodeje. Nedostatky produktu byly okem viditelné již skrze barevný obal, ovšem i přesto ho bylo možné najít na pultech obchodů a bez menšího problému zakoupit. Lékaři tak nyní varují občany, aby výrobek okamžitě vyhodili do koše nebo ho případně vrátili na prodejnu, kde ho zakoupili. 

Nebezpečná potravina v Albertu 

V současné době dochází stále častěji ke kontrolám potravin v obchodech, které řídí Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Inspektoři mají však pádný důvod být na pozoru, protože se v regálech obchodů čas od času objeví vadný produkt, který by mohl mít vážný dopad na lidské zdraví. Tato skutečnost se však netýká pouze masa, ale také mléčných výrobků a ve skutečnosti všech dalších produktů s kratší dobou trvanlivosti. 

Nedávno tak přišlo od inspektorů varování před potravinou „Šumavský eidam 45 %“ o hmotnosti 100 gramů, který se nacházel v oblíbeném potravinovém řetězci Albert v Brně. Ačkoli produkt neměl prošlé datum spotřeby, byly na něm dle serveru PotravinyNaPranýři viditelné známky plísně zelené barvy. Obal balení byl přitom neporušený. Odborníci tak označili sýr za nebezpečný a varují občany, aby ho v žádném případě nejedli.

Sýry na stole iZdroj fotografie: Freepik
Oblíbený sýr obsahoval plíseň, inspekce jej stáhla z prodeje

Sýr raději rychle vyhoďte do koše 

Ve výsledku inspekce zjistila, že příčinou byly se vší pravděpodobností nevyhovující teploty skladování tohoto výrobku, což se nyní společnost snaží intenzivně vyřešit. Pokud byste našli totožný výrobek i u sebe doma, raději ho rovnou vyhoďte nebo vraťte do obchodu, kde jste si ho zakoupili. Zkažených sýrů je víc, proto je opatrnost na místě.

Ementál v kuse

Naléhavé: Kdo má doma tento sýr, musí ho okamžitě vyhodit. Inspekce zjistila, že je zdraví nebezpečný

Pokud by vám skončil na talíři, mohli byste ohrozit své zdraví. Na webu JakZdravě jsme také psali o nejzajímavějších zdravotních přínosech sýru feta

Jak často jíte sýry vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články