Zrychlete metabolismus přirozenou cestou a rozlučte se s kilogramy navíc – 100% stabilní výsledek

Pokud váš metabolismus pracuje rychle a účinně, pravděpodobně se nemusíte nadváhy ani obezity nijak obávat. Ovšem podpořit a zefektivnit metabolismus může každý.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kdo má metabolismus, který pracuje rychle, ten se nadváhy ani obezity obvykle bát nemusí. Zůstane štíhlý, i když se rád dobře nají. Pro mnohé lidi je to meta, které by chtěli dosáhnout. S rychlejším metabolismem by se nemuseli strachovat, že zase naberou další kilogramy. Podpořit metabolismus neboli energetickou a látkou přeměnu lze i konzumací určitých potravin. Lékařka Han Na Kim, MD se zaměřila na obecnou endokrinologii a věnuje se i metabolismu.

Co je to metabolismus

Metabolismus jsou chemické reakce v organismu, které ho udržují při životě. Jedná se o přeměnu energie obsažené v potravinách na energii určenou pro procesy v buňkách. Z potravin se ale také působením metabolismu vytvářejí základní stavební kameny lidského těla, tedy bílkoviny, lipidy, sacharidy a nukleové kyseliny. Součástí metabolismu je i odstranění metabolických odpadů z organismu pryč.

1) Skořice

Aromatická kůra skořicovníku je léčivá. Zároveň se používá i jako koření v kuchyni. Vyrábí se z ní silice, tinktury a olej. Za nejkvalitnější skořici se považuje ta, která se pěstuje na ostrově Ceylon. Skořice zlepšuje trávení, štěpí tuky a zlepšuje metabolismus tuků a cukrů, zahřívá a stimuluje trávicí trakt.

2) Jablečný ocet a voda

Na podporu metabolismu je možné použít nápoj vyrobený z jedné sklenice teplé vody a jedné lžíce jablečného octa, který se užívá 20 minut před jídlem. Výrazně snižuje chuť k jídlu a člověk pak zkonzumuje méně jídla, což může přispět k hubnutí.

3) Zelený čaj

O zeleném čaji se ví, že má na zrychlení metabolismu pozitivní účinek. Současně působí na snížení úzkosti, stresu a deprese. Pomáhá předcházet infarktu, roztroušené skleróze a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Ideální je pít tři šálky čaje denně.

iZdroj fotografie: Pixabay
I zelený čaj dokáže podpořit rychlejší spalování tuků

4) Zelená jablka

Na svačinu dopoledne nebo odpoledne je vhodné si dát zelené jablko. Jedná se o zdravou potravinu, která pomáhá zrychlovat metabolismus, protože příznivě ovlivňuje celou zažívací soustavu a zároveň má vysoký obsah vlákniny. Jablka je možné jíst každý den.

5) Voda, citron a med

Směs vyrobená z vody, citronové šťávy a medu je výborný prostředkem na zrychlení metabolismu, protože pomáhá při spalování tuků a eliminuje zadržování tekutin. Kromě toho je pití vody pro organismus velmi důležité, zejména pro mozek a svaly a také pro odvod toxinů z těla pryč.

Která vámi vyzkoušená metoda vám nejlépe pomáhá hubnout?

Zdroj: MedicalNewsToday

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Nikoho v životě nepotkáváme náhodou – 5 typů vesmírných vztahů, které vám postupem času začnou dávat smysl
Události247
Události247
Zvěrstva Ukrajinců ve válce: Ukazuje se, že nejenom Rusové páchají nelidské činy
VědaŽivě
VědaŽivě
Optická hádanka, která je pro mnohé lidi zcela neřešitelná. Kolik kruhů jste schopni najít na tomto obrázku?
adbz
adbz
Navraťte černému oblečení svou pravou barvu. Vybledlé kousky zachrání trocha kávy