Dal si do úst hřebíček a rozžvýkal ho. Věřte nebo ne, funguje mnohem lépe než léky z lékárny

Hřebíček jako první pomoc při bolesti zubů pro vás asi nebude žádnou novinkou. Pomáhá však i proti žaludečním vředům či řídnutí kostí.

žvýkání hřebíčku i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hřebíček není jenom součástí kulinářských receptů, ale po staletí se využívá i pro své léčivé vlastnosti. Žvýkání hřebíčku může být užitečným domácím lékem na řadu zdravotních potíží, nejznámější je jeho schopnost rychle ulevit od bolesti zubů. Odborníci z Healthline však tvrdí, že dle vědeckých studií dokáže hřebíček výrazně pomoci i s mnoha dalšími zdravotními problémy, jako je například onemocnění jater, žaludeční vředy či dokonce některé druhy rakoviny. 

Žvýkání hřebíčku je skvělá první pomoc při bolesti zubů

Jak jsme již na JakZdravě zmiňovali, hřebíček posiluje imunitu, kosti i játra a tlumí bolest. Navíc má antibakteriální účinky, proto je asi nejlepším přírodním lékem na bolest zubů. Když žvýkáte hřebíček, uvolňuje se olej eugenol, který má analgetické účinky a působí jako přírodní lék na bolest. Protizánětlivé vlastnosti hřebíčku posilují jeho účinek v případě bolesti zubů či dásní způsobené jejich zánětem.

mladou ženu bolí zubní stoličky iZdroj fotografie: Freepik
Hřebíček dokáže rychle ulevit od bolesti zubu, i tak však co nejdříve zajděte k zubaři.

Hřebíček skýtá ohromné množství dalších výhod

Kromě dobře známého použití při bolesti zubů dokáže hřebíček pomoci i s mnoha dalšími zdravotními problémy – s posílením imunity, jater i kostí a léčbou žaludečních vředů. Ovšem hřebíček umí dokonce regulovat i hladinu cukru v krvi a bránit infekcím. Lékařka Zilpah Sheikh, MD dodává, že hřebíček je plný antioxidantů, které pomáhají tělu bojovat proti volným radikálům, které poškozují buňky a způsobují tak nejen předčasné stárnutí, ale také celou řadu onemocnění. 

Dal si hřebíček na ruce a nemohl uvěřit, jaký to mělo účinek. Kdo nevyzkouší, nemůže to nikdy pochopit

Antioxidanty obsažené v hřebíčku volné radikály z organismu odstraňují a snižují tak riziko vzniku srdečních onemocnění, cukrovky a některých druhů rakoviny. Mimo to stimuluje metabolismus a podporuje trávení, je tak vhodným doplňkem pro ty, kteří se snaží zhubnout. Kromě žvýkání hřebíčku si z něj můžete připravit také jednoduchý čaj, recept jsme s vámi již na JakZdravě sdíleli.

K čemu dalšímu užíváte hřebíček vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články