Dal si hřebíček na ruce a nemohl uvěřit, jaký to mělo účinek. Kdo nevyzkouší, nemůže to nikdy pochopit

Roztok z hřebíčku a dalších ingrediencí nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Stačí si ho dát na ruce a stane se něco úžasného.

i Zdroj fotografie: Hersy Adrianty / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Hřebíček patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva, která pořídíte za pár peněz téměř v každém obchodě s potravinami. Svou oblibu si dle odbornice Atli Arnarson získal zejména díky přirozeným antibakteriálním vlastnostem, které pomáhají bojovat proti parazitům a kožním infekcím. V kombinaci s dalšími účinnými surovinami si z něj proto můžete připravit užitečný roztok na ruce, který dokáže dělat skutečné zázraky. 

Účinný roztok na ruce z hřebíčku 

Abyste využili léčivé vlastnosti hřebíčku pro svůj prospěch co nejefektivněji, můžete si z něj a dalších přírodních surovin připravit správný roztok. Ten mimo jiné chrání pokožku před volnými radikály, čímž také snižuje nevzhledné známky stárnutí, poskytuje uklidňující účinek, pomáhá zmírnit podráždění a celkově udržovat zdravý vzhled pokožky. K jeho přípravě budete potřebovat následující ingredience: 

  • 1 polévkovou lžíci hřebíčku (nejlépe v mleté formě, protože tak má silnější účinek)
  • 2 decilitry horké vody
  • 2 polévkové lžíce kokosového oleje
Hřebíček, ruka iZdroj fotografie: Unsplash
Hřebíček v kombinaci s kokosovým olejem skvěle podpoří pokožku

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Stačí vložit do vhodné nádoby 2 decilitry horké vody, přidat mletý hřebíček a vše dobře promíchat. Poté nechte tekutinu chvíli stát, aby mohl uvolnit své účinné látky a esence a následně přeceďte nálev přes gázu. Jakmile budete mít hotovo, přidejte 2 lžíce kokosového oleje a ingredience dobře promíchejte, abyste získali homogenní směs. Na webu JakZdravě jsme psali o zdravotních přínosech hřebíčku

Akupresurní body na ruce slibují úlevu od bolesti hlavy i zubů

Zdravotní přínosy roztoku 

Takto připravený roztok je ideálním přírodním léčivem pro lidskou pokožku. Nejenže díky němu bude zdravější, méně vrásčitá a krásně lesklá, ale obsažený kokosový olej dle webu Healthline také podpoří její hloubkovou hydrataci. Roztok stačí přelít do malé lahvičky s rozprašovačem a poté ho pravidelně aplikovat na své ruce nebo jakékoli jiné místo na těle. Díky silnému aroma navíc odežene veškeré komáry, blechy, roztoče a podobný hmyz.

Jak se tento roztok osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články