Kim Kardashian si lepí prsa k šatům lepící páskou. „To není dobrý nápad,“ vyjádřil se k této vyhytávce dermatolog Bruce Katz, ředitel New York City Skin Center.
Zabezpečení ňader lepicí páskou, používání botoxu, odstraňování chloupků na hrudníku voskem, piercing v bradavkách nebo jen nevhodně zvolená podprsenka. To všechno může vašim ňadrům velmi ubližovat. Že by vás to v životě nenapadlo a konáte v dobré víře? Pak si přečtěte, co konkrétně jednotlivé věci způsobují a proč se jim máte vyvarovat.
Izolační páska a botox
Kim hovořila o vychytávce, která ji pomáhá držet ňadra. Podle doktora Katze však může lepící páska způsobovat vyrážku, a to zejména kolem bradavek, které jsou velmi citlivé. Kromě obyčejné vyrážky můžete mít také alergickou reakci na látky obsažené v pásce. Vyrážky nebo ekzému se pak budete zbavovat opravdu dlouho.
Máte malá prsa a botox vám má pomoci k vytoužené velikosti. Američtí plastičtí chirurgové však tvrdí, že injekční lifting prsou je zbytečný. Poukazují tak na studie, podle kterých facelift nefunguje. „Botox nezvedne ochablá prsa, naopak prsa padnou a kůže začne blednout,“ tvrdí plastický chirurg Alexes Hazne z New York Medical Center. Odborníci také varují před vstřikováním botoxu určeným na obličej do prsou. „Nemáme údaje o bezpečnosti při použití na ňadra,“ vysvětlil doktor Hazen.
Odstranění chloupků, špatná podprsenka či piercing
Pokud budete chtít odstranit chloupky na hrudi voskem, hrozí nejen riziko zarůstání chloupků, ale také možnost popálenin. Problém s chloupky nevyřeší ani elektrolýza která může způsobit jizvy. Ideálním řešením je laser, který však není levný. Potíže s prsy můžete mít i při používání špatné podprsenky. Například podprsenka vhodná na jógu určitě není vhodná na běh, kdy se prsa odráží. V nevhodné podprsence můžete narušit pojivovou tkáň a prsa následně ochabnou. Speciálně navržená podprsenka vám poskytne lepší oporu.
Že je piercing šik neznamená, že je zdravý. Podle vědců z univerzity v Iowě piercing v bradavce desetkrát zvyšuje riziko vzniku abcesu. Propíchnutí navíc může poškodit kanálky na produkci mateřského mléka, což může vést k problémům s kojením. Dalším problémem mohou být případné alergie na kov. To vede podle doktora Katze k silným vyrážkám. Nejhorší však je, pokud nejsou šperky v prsou řádně dezinfikované. Pak existuje riziko nákazy hepatitidou B a C nebo HIV.