Ajurvédské metody zatočí s rýmou, nachlazením i chřipkou bez chemie. Jsou přírodní, spolehlivé a účinné

S ajurvédskými metodami tradiční indické medicíny se s rýmou, kašlem či nachlazením vypořádáte zázračnou rychlostí. Tyto tipy a triky vám pomohou s účinnou léčbou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Opět se nemilosrdně přiblížilo období nachlazení, rýmy a chřipek. Braňte se před nimi, popřípadě se z nich zase rychle uzdravte. S pomocí ajurvédských metod se vám to podaří snadno. Tento indický přírodní léčebný systém je jeden z nejstarších na světě. Ajurvéda se dochovala až dodnes a je stále hojně využívána. Soustředí se na příčiny nemocí a zdravotních problémů. Byla to historicky první nauka o zdravém životním stylu, kterou úspěšně prověřily dva tisíce let používání. Vyzkoušejte ajurvédu také vy.

V čem tkví tajemství zázračných ajurvédských metod

Ajurvéda má už pradávna za cíl porozumět sobě samým. Je to celostní léčebný systém, který se zrodil již na začátku našeho letopočtu. Podstatou je, že se snaží vždy proniknout k jádru problému a řešit nemoci tím, že se léčí příčina nemoci, nikoliv její symptomy. Příčinou mnoha zdravotních potíží může být například nesprávná strava, negativní myšlení, geny nebo energetická nerovnováha. Ajurvéda se soustředí především na zdravý životní styl a zaměřuje se spíše na prevenci onemocnění než jejich následné léčení.

iZdroj fotografie: Pexels.com

Tento myšlenkový koncept má rozhodně něco do sebe, a bylo i vědecky prokázáno, že přes 70% nemocí je způsobeno nesprávnou životosprávou. Choroby by se vždy měly léčit nejlépe ještě před tím, než vzniknou, ale určitě ne až po tom, co nenávratně poznamenají naše tkáně. V ajurvédské léčbě je kladen zásadní důraz na synchronizaci potřeb našeho organismu a naší mysli. Jde o napravení ztracené harmonie, která se projevuje na psychickém, ale i fyzickém zdraví.

Vyzkoušejte tradiční ajurvédskou automasáž

Lidé byli už dříve přesvědčeni, že je naše kůže plná senzorických neuronů. A pokud se tyto tlakové body budou správně stlačovat, pak se tělo dokáží detoxikovat a navrátí se rovnováha. Díky tomu, že je v našem těle všechno propojeno, má i takováto masáž šanci zabrat. Zvláště, když přidáte vonné oleje, které harmonizují nervový systém, posílí imunitu, a díky příjemné vůni také zklidní mysl.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Péče o uši vám zajistí pevné zdraví

Přestože se tohle může zdát trochu postavené na hlavu, tak správná rutinní péče o uši opravdu může přispět k celkovému zdraví organismu. Tato část těla je totiž plná bodů, které jsou napojeny na různé vnitřní tělesné orgány. Proto i jen krátká masáž s pár kapkami hořčičného či sezamového oleje může hodně pomoci. Stlačováním se tyto nervové body stimulují a posilují i imunitní systém. Uši postačí promasírovat jednou až dvakrát denně.

Kurkuma je tajný prostředek ke zdraví

Známé koření kurkuma je hojně používané jako dochucovadlo při přípravě různých jídel. Obsahuje účinnou látku zvanou kurkumin, který je protizánětlivý a zbaví vás všech infekcí. Pravidelná konzumace kurkumové pasty vám zajistí silnou imunitu, a to díky množství antioxidantů a vitaminů. Směs pro zdraví připravíte smícháním tohoto zázračného koření s medem. Tím získáte, dalo by se říct, lék na všechny nemoci.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poznejte zázračnou superpotravinu ašvagandhu

Jde o bylinu, která je opravdovým ajurvédkým zázrakem. Dnes ji najdete především mezi doplňky stravy. Nejen, že účinně zlepšuje výkonost a zvyšuje koncentraci, také snižuje stres. Tento přírodní lék vás zbaví dokonce i různých infekcí, nachlazení či kašle a jeho pravidelnou konzumací dosáhnete silné imunity. Díky téměř magickým schopnostem zlepší kvalitu vašeho spánku a zbaví vás únavy přes den.

Zdroj: Timesofindia

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr