Významně posiluje imunitu a urychluje uzdravování. Univerzální léčivá síla bezu, který roste na každém rohu

Bezinky jsou pokládány za zázračný a naprosto univerzální lék. Jsou totiž plné vitaminů a živin, které pomohou bojovat jak s bolestmi, tak i s horečkou. Vyléčí vás z kdejaké nemoci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někteří občas tvrdí, že neexistuje ovoce či bylina, která by nás dokázala vyléčit z čehokoli. Zastánci jedné rostliny však tvrdí, že její plody to zvládnou a těmi jsou bezinky. Dokáží pomoci téměř s čímkoli a patří tak mezi jeden z nejlepších a nejúčinnějších přírodních léků vůbec. Je známo zhruba 30 druhů bezových stromů a jiných rostlin. Historie jejich využití sahá hluboko do minulosti, až do 4. století před naším letopočtem. Kdy Hippokrates bezový strom označil za zázračný a všemocný lék.

Všechny přínosy, které pro nás bezinky mají

Jak květy tak bobule černého bezu obsahují obrovské množství antioxidantů stejně tak jako i vitaminů. Tyto živiny se krásně postarají o správný chod naší imunity. Pomoci by mohly také se stresem, čímž ochrání i vaše srdce například před vysokým tlakem. Dále také dokáží zkrotit a utlumit zánět, navíc tělo zbavit otoků a bolestí jím způsobených. Podle některých odborníků se dokonce konzumace bezinek může vyplatit i při prevenci chřipky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejen, že nějakému nachlazení předchází, ale navíc poté léčí i jeho příznaky a nepříjemnosti s ním spojené. Bezinky vylepší i zdravotní stav vašich střev a zabrání tak zácpě a bolestem břicha. Dále jsou dobré na bolesti svalů či kloubů, horečky, problémy s ledvinami nebo migrény. V některých případech byl dokonce zaznamenán i dobrý vliv na potíže u epileptiků či pacientů s AIDS.

Zázračné účinky plodů z bezů

Již od pradávna se bezinky vychvalovali pro jejich úžasné až téměř zázračné účinky. Lidé věřili, že mají doopravdy sílu je uzdravit a také tomu tak často bylo. Ovšem podle nynějších studií a testů se po konzumaci těchto plodů k žádnému zázraku většinou neschyluje. A jejich magické účinky jsou tak lehce sporné. Nemůžeme jim však odepřít jejich pozitivní přínos pro náš organismus a imunitní systém.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vitaminy a živiny obsažené v bezinkách

Tyto malé bobulovité plody obsahují poměrně velkou dávku vitaminu C. Jeden hrnek plný bezinek má zhruba 52,2 miligramů, což je v porovnání s ostatním ovocem opravdu mnoho. Další důležitou živinou je zde také vláknina. Té na jeden plný šálek může obsahovat v průměru tak 10,2 gramů. Zbytek tohoto hrnku ovoce tvoří 26,7 gramů sacharidů, 1 gram bílkovin a 0,7 gramů tuku.

Díky vyváženým hodnotám ve složení bezinek jsou pro naši imunitu opravdu přínosné, zejména také díky velkému podílu vitaminu C. Bezinky jsou však také plné antioxidantů, které jsou pro náš organismus stěžejní. Zabraňují totiž negativnímu působení volných radikálů a tak i předčasnému stárnutí a poškození buněk. Obrana před těmto nežádoucím atomům je důležitá k dosažení vysokého věku a stále dobré kondice.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Široké použití bezinek, v čem je můžeme objevit

Využití těchto plodů je opravdu rozsáhlé. Lze je použít na výrobu různých sirupů, gumových bonbonů, pastilek nebo čajů. Najít je však můžeme i v některých potravinářských barvivech, džemech, vínech nebo klidně i jako součást složení tělových mlék. Takto zpracované a využité vždy pro určitou jejich vlastnost jsou na americkém trhu dokonce i běžnější než samotné ve své originální a čerstvé podobě.

Zařadíte nyní i vy bezinky někam do svého jídelníčku?

Zdroj: Webmd

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články