Biblický lék starý 3 500 let. Čaj z olivových listů léčí téměř všechny nemoci

Existuje univerzální rostlina, která by dokázala léčit všechny druhy nemocí? Podle některých ano. Existují lidé, kteří věří v její sílu zejména proto, že znají recept na lektvar z bible.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Víte, o kterou univerzální rostlinu jde? Biblickým lékem je olivovník, který byl se svými plody a listy dlouhou dobu používaný jako lék. Olivové listy se používají například při léčbě pneumonie, žloutenky typu B, oparů, chřipky, meningitidy, aterosklerózy, malárie, žaludečních vředů, infekce močového ústrojí. Čaj z olivových listů také posiluje imunitní systém.
Čaj z olivových listů

Napadlo by vás, že čaj z olivových listů vám dodá energii po náročném dni. Doporučuje se konzumovat po chemoterapii nebo k úlevě neurózy nebo stresu. Je to díky sloučenině zvané oleuropein. Uvádí se jejich příznivý účinek při léčbě pooperačních infekcí, hub a bakterií. Právě oleuropein má tak silný antiparazitární a fungicidní účinek. Díky oleuropeinu se rostlina vyznačuje dlouhověkostí a odolností vůči všem ranám. Je to proto, že je to přirozený obranný mechanismus tohoto druhu stromu proti houbám nebo virům.


iZdroj fotografie: Pixabay

Věděli jste, že první záznam o účincích olivového listu pochází už ze starého Egypta? Tehdy se jeho antimikrobiální oleje používaly k mumufikaci králů. Poté se také hojně používal v tradiční medicíně při léčbě nejrůznějších onemocnění. Na počátku 19. století byly rozdrcené listy nedocenitelným elixírem proti horečce a malárii. Japoncům listy olivovníku pomáhají při střevních potížích, na Kanárských ostrovech se doporučuje odvar při léčbě vysokého krevního tlaku. Maročané pak věří, že je účinný na cukrovku.

Jak připravit čaj

Extrakty z olivových listů jsou tedy používané již dlouhá léta. Vy samozřejmě nemusíte pěstovat olivy a trhat a drtit listy. Extrakt z olivových listů je dostupný hned v několika formách. Stejně jako u olivového oleje se samozřejmě liší kvalita a tím i účinnost. Dejte si tedy pozor na to, co kupujete a vždy sledujte složení. Ideální je koupit opravdu jen drcené listy, žádné čajové sáčky.


iZdroj fotografie: Pixabay

Existují dva způsoby, jak si připravit čaj z olivových listů. U prvního zalijte asi dvacet sušených olivových listů dvěma litry vroucí vody. V druhém případě stejné množství listů vložte do vroucí vody a následně deset minut povařte. Poté nápoj odložte a nechte ho vychladnout předtím, než ho vypijete. Do nápoje je možné přidat si med a citron podle chuti. Vyberte si způsob, který je pro vás jednodušší a užívejte si lahodný nápoj.

Zdroj: TheBible

53 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 235 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Je milování aneb pohlavní styk lepší ráno nebo až večer? Výhody a nevýhody jsou větší, než byste si mysleli
Události247
V Izraeli a Pásmu Gazy se stále bojuje. Izrael zaútočil na podzemní tunely Hamásu, USA vydaly varování
VědaŽivě
Pozitivní krok k záchraně planety. Zvláštní efekt Aspirinu by mohl pomoct proti znečišťování ovzduší
adbz
Lednice už nikdy nebude zapáchat a mít divný odér. Drahé chemické přípravky nejsou potřeba, jde to i přírodní cestou