Cibule je hotový zázrak pro štítnou žlázu | JakZdravě.cz

Rozpulte červenou cibuli a masírujte s ní celý krk. Jde o hotový zázrak pro štítnou žlázu a celé tělo, naprosto válcuje tu žlutou

Několik skutečností o červené cibuli, které jste možná nevěděli. Co vše obsahuje a proč byste ji měli konzumovat častěji.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Až příště uvidíte červenou cibuli, vzpomeňte si na její účinky. Jedná se totiž o antibakteriální poklad, což ví každá správná babička. Existuje jí více druhů, přičemž každá má pozitivní účinky na zdraví. Cibule dokáže zabít choroboplodné zárodky a snižuje množství špatných bakterií ve vašem těle a dokonce i na kůži. Navíc obsahuje velké množství antioxidantů, flavonoidů, vitamínů a minerálů, které napomáhají mimo jiné i předcházet stárnutí.
Hotový zázrak pro štítnou žlázu

Když se řekne cibule, možná se vám vybaví štípání a slzení očí při jejím krájení. Přírodní sloučeniny v cibuli ale nejenže způsobují pláč, ale také významnou mírou prospívají našemu zdraví. Antioxidanty v ní obsažené zpomalují proces stárnutí a snižují riziko onemocnění štítné žlázy. Když budete třeba červenou cibuli konzumovat dostatečně často, jistě uvidíte pozitivní výsledky. Červená cibule totiž čistí krev a kvercetin v ní obsažení snižuje riziko infekcí. 


iZdroj fotografie: Pexels

Dokáže také snižovat krevní tlak, což ulevuje rovněž i vaší štítné žláze. Pro tu je červená cibule doslova poklad. Nejenom že její konzumace snižuje riziko onemocnění štítné žlázy, ale dokáže pomoci s její rovnováhou. Pro použití cibule k ozdravení štítné žlázy rozkrojte červenou cibuli napůl a masírujte s ní celý krk. Poté šťávu z cibule nechte přes noc na krku působit a umyjte až následující ráno. Činnost štítné žlázy podpoří jak samotná masáž, tak i šťáva z cibule. 

Cibule působí na lidské tělo i psychiku

Ve výzkumech ohledně obsahu antioxidantů v jednotlivých druzích cibulí jasně vítězí ta červená. Obsahuje totiž antokyany, které významně napomáhají našemu zdraví. Cibule krom antokyanů a flavonoidů obsahuje také důležité vitamíny a minerály, jako je vitamin C, mangan, biotin, měď, fosfor, kyselina listová, vitamin B6 či vlánkninu. Rovněž stojí za zmínku i vynikající kvalita a množství bílkovin, obsažených v jedné cibuli. 


iZdroj fotografie: Pexels

Její konzumace působí také na psychiku. Díky již zmíněným flavonoidům totiž snižuje riziko deprese a zlepšuje náladu. To je mimo jiné podpořené také již zmíněným účinkem na štítnou žlázu. Z cibule se dá vyrobit spousta lahodných jídel. Jen stěží by bez ní šly upéct výpečky, ale neobejdou se bez ní ani saláty, dresinky, či pomazánky. S chutí si ji můžete nakrájet na kolečka a dát na chleba s máslem a solí.

Zdroj: LivHealth

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů