Vyčistěte lymfatický systém v pohodlí domova, snadno a bez léků. Předejdete závažným a chronickým onemocněním

Možná jste nad tím nikdy neuvažovali, ale mimo jiné i dobré zdraví je klíčem ke šťastnému životu. Pokud máte například ucpaný lymfatický systém, šťastní moc nebudete.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidské tělo je složité samo o sobě. Skládá se z mnoha orgánů a žláz a konkrétně lymfatický systém jsou ty orgány a žlázy, které mají z vašeho chrámu vylučovat toxiny. I on se ale občas může ucpat a potom nastává problém, jelikož se všechny nežádoucí látky začnou hromadit uvnitř vás. Synergy Health Association uvedla osvědčené způsoby čištění lymfatického systému.

Znaky ucpaného lymfatického systému a co můžete dělat

Lymfatický systém je u mnoha lidí v nerovnováze hned z několika důvodů. Například kvůli vysokému příjmu zpracovaných potravin, nedostatku živin či fyzické aktivity. To poté vede k různým problémům, díky kterým poznáte, že něco není tak, jak by být mělo. Patří mezi ně artritida, časté bolesti hlavy, kožní vyrážky, nadváha, chronická únava či poruchy trávení a bolesti břicha.

iZdroj fotografie: Unsplash

K nápravě tohoto stavu vám ovšem bude stačit pevná vůle a dosáhnout toho můžete mnoha způsoby. Prvním z nich je začít cvičit. Pravidelné cvičení je totiž pro zdravý lymfatický systém zásadní a ze začátku bude stačit alespoň skákání na trampolíně. Vyzkoušet můžete také alternativní léčby, jako je lymfodrenáž, která zajistí detoxikaci, či akupunktura, která pomůže stimulovat tok lymfy a odstranit toxiny z těla.

Co dalšího můžete pro své tělo udělat

To zdaleka nejsou všechny způsoby, jak si s tímto problémem poradit. Například střídání teplé a studené sprchy pomáhá k tomu, aby tělo začalo vytlačovat toxické tekutiny, které zůstaly v těle. Horká voda totiž rozšiřuje cévy, zatímco studená je zužuje. Jen těhotné ženy a lidé s kardiovaskulárními problémy by tuto metodu měli vynechat. Před sprchou bude také účinné deset minut přejíždět po těle přírodním kartáčem. Zásadní je i pití čisté vody v dostatečném množství, vypít byste měli alespoň dva litry.

iZdroj fotografie: Unsplash

Holou vodu můžete kombinovat s vodou s citronem či limetkou. A samozřejmě existují i věci, které byste dělat neměli, jako například nošení těsného oblečení. Tím totiž snižujete cirkulaci v lymfatickém systému a může dojít také k jeho zablokování, což opět končí nahromaděním toxinů. Zároveň byste se měli vyhnout některým potravinám, které systém také ucpávají. Jsou to zpracované potraviny, umělá sladidla, přehnané množství soli, sója či tradičně odchované maso.

Je mnoho způsobů, jak si můžete pomoci

Když už teď víte, co byste moc jíst neměli, tak je dobré si také říct, které potraviny se naopak doporučují. Vesměs se jedná o konzumaci syrových potravin bohatých na živiny. Řadí se mezi ně listová zelenina, lněná a chia semínka, česnek, ovoce, vlašské ořechy, česnek, mandle, avokádo či brusinky. Není nic jednoduššího, než si párkrát denně vyhradit chvíli času na to, abyste zhluboka dýchali.

iZdroj fotografie: Unsplash

Tělo má totiž až třikrát více lymfatické tekutiny než krev, jenomže zde není orgán, který by ji pumpoval. Díky hlubokému dýchání tak může být účinněji transportována. A poslední tip je opravdu jednoduchý, jelikož schválně, jestli jste věděli, že existují také čaje přímo určené k podpoře lymfatického systému? Jejich výhodami rozhodně je, že jsou namíchané s účelem vám v této oblasti pomoci a zároveň nejsou nijak zbytečně předražené. Bude vám tak stačit jeden šálek po ránu na probrání a uvidíte tu změnu.

Pokusíte se o své tělo a jeho lymfatický systém lépe starat?

Zdroj: Synergyhealthassociates

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články