Pravda o krevní skupině, kterou lékaři tají. Má významnou spojitost s vaším celkovým zdravotním stavem

Ať už je vaše krevní skupina A, B, AB nebo nula, má úzkou spojitost s vaším celkovým zdravím. Zjistěte, jaká skupina by si  na co měla dávat pozor.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bohužel mnoho lidí svou krevní skupinu nezná. A pokud přijdou k lékaři, že ji chtějí zjistit, ne vždy obstojí. Jestliže vaši krevní skupinu znáte, můžete si dávat pozor na některá onemocnění, ke kterým má vaše krevní skupina sklony. Díky tomu máte možnost zabránit rozvoji vážného onemocnění.

Jednotlivé krevní skupiny

Pojmenování vaší krevní skupiny slouží k tomu, aby byla k rozeznání od ostatních a bylo jasně zřetelné, co v ní je, včetně antigenu a Rh faktoru. Antigeny jsou bílkoviny v červených krvinkách. Na jejich základě je vaše krev zařazena pod určitý typ, tedy A, B, AB nebo nula. Je také dobré vědět, že Rh faktor je označen pomocí znaménka plus a mínus. Jestliže se u vás vyskytuje faktor Rh, jste považováni za pozitivní, tedy plus. Pokud je tomu naopak, jste považováni za mínus.   

iZdroj fotografie: Depositphotos

Především během těhotenství jde o velkou obavu a je nutné zjistit, zda máte plus nebo mínus. Důvod je jednoduchý, Rh maminky se nemusí shodovat s Rh dítěte, a v takovém případě by imunita matky mohla vyvolat alergickou reakci. Mezi další velmi vážné účinky nesouladu Rh mohou vést k onemocnění, jako je anémie nebo poškození mozku dítěte. Nepropadejte ale panice, existuje injekce, která tento stav zachrání. 

Pozor na srdeční choroby

Je samozřejmé, že srdce a krev jsou neodlučitelnou kombinací, protože díky srdci je krev pumpovaná do zbytku těla. Bohužel na druhou stranu existuje krevní skupina, která může srdce vystavovat vyššímu riziku onemocnění. Například srdečnímu infarktu nebo jiné chorobě. Na vině je gen ABO, který je přítomen u lidí s krevní skupinou A, B, nebo AB. Krevní skupina 0 gen nemá. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jestliže jste člověk, který tyto krevní skupiny má a žijete ve znečištěném prostředí nebo kouříte, máte vyšší pravděpodobnost vzniku infarktu než jiná skupina. Dr. Guggenheim prozradil: Tento gen způsobuje riziko poškození koronárních tepen. Tak se stane tehdy, když tepny, které dodávají krev do srdce a ven z něj, se zúží a ztvrdnou”. Skupinám doporučujeme držet se dál od těchto oblastí: nekouřit, nepít alkohol a pravidelně se hýbat. Také jíst velké množství ovoce, zeleniny a obilovin.  

Špatná funkce mozku a ztráta paměti

Výše zmíněný gen ABO je úzce spojen také se ztrátou paměti a funkcí mozku. Tito lidé mají až o 82 % vyšší pravděpodobnost vzniku demence. Jedním z důvodů je, že krevní skupina vede k vysokému tlaku, vysokému cholesterolu a cukrovce. Zmíněné onemocnění vede ke kognitivním poruchám. Má také úzkou spojitost s krevními sraženinami a mrtvicí, buďte proto obezřetní. Doporučujeme, abyste pravidelně cvičili, vyhýbali se stresu, spali alespoň sedm až devět hodin a pravidelně navštěvovali svého praktického lékaře.   

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rakovina je jedna z nejobávanějších nemocí vůbec. Bylo zjištěno, že lidé s krevní skupinou A mají vyšší riziko onemocnění. Zmiňovaný gen se úzce pojí s rakovou plic, prsu, kolorektálního karcinomu, prostaty a děložního čípku. Dávejte si pozor a šetřete své zdraví. Jezte zdravou stravu, velké množství antioxidantů, ryb a kvalitní drůbeže. Pravidelně cvičte a v žádném případě nekuřte.   

Víte, jaká jste krevní skupina a snažíte se žít zdravě? 

Zdroj: Pennmedicine

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Šimon Dvořák

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Dámské boty, které budou v roce 2023 nejmódnější
Události247
Události247
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě
VědaŽivě
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem
adbz
adbz
Sušička bude sloužit až o 10 let déle: Čistit by se měly nejen filtry, ale i senzory vlhkosti