Listy ořešáku jsou darem od Boha: Jejich obrovská síla vás překvapí, léčí hned několik nemocí

Hodně lidí zná báječné účinky vlašských ořechů na zdraví. Jeho listy mají přitom možná ještě lepší léčivé schopnosti a dostupné jsou na stromě po většinu roku.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Vlašský ořech patří svým složením mezi velmi zdravé a ceněné plody. Nejsou to ale jen ořechy, co je na ořešáku léčivé. Ohromný přínos mají také jeho listy. Hlavní výhodou je, že nemusíte čekat celý rok na jejich sběr, dají se sbírat celoročně. Kromě zimy samozřejmě. Nejlepších vlastností dosahují v červnu.

Listy ořešáku – co s nimi

Listy ořešáku se dají využít vnitřně i zevně. Pro vnitřní použití je nejlepší čaj, pro zevní použití se využívají obklady nebo koupele.

Čaj z listů ořešáku

Pokud si z listů připravíte čaj, budete se moci těšit z protizánětlivých účinků. Funguje proti houbovým i bakteriálním infekcím. Také se hodí jako lék při zánětech na kůži, v trávicím traktu nebo při vzplanutí akné.

Koupele a obklady

V lidovém léčitelství se ořešákové listy uvaří do kašovité formy. Tato kaše se používá na obklady. Zatahuje rány a chrání je před vniknutím infekce. Přikládají se na ekzémy, rány a hemoroidy. Můžete využít místo obkladů koupel, která má stejné účinky. Koupel se navíc doporučuje také při dně, křivici a kožních nemocích, při kterých se na kůži tvoří krusty. To znamená, že taková koupel může udělat dobře pokožce s lupénkou.

Dva ořechy na stromě s listy iZdroj fotografie: Pixabay
Kromě ořechů přijdou k užitku i listy z ořešáku

Recepty na léky z ořechových listů

Ateroskleróza

Vezměte 1 polévkovou lžíci suchých listů ořešáku a dejte do nádoby. Zalijte 250 ml vroucí vody. Nechte hodinu louhovat, poté sceďte. Pijte třikrát denně před jídlem třetinu šálku.

Angína a záněty v ústní dutině

Připravte si sítko. Vložte do něj 1 polévkovou lžíci listů ořešáku a přelijte přes ně horkou vodu. Nechte chvilku napařit párou z nádoby a sceďte. Konzumujte 1 polévkovou lžíci třikrát denně. Přes den si také vyplachujte ústa a kloktejte odvar. V ústech byste ho měli podržet alespoň minutu.

Kožní onemocnění

Připravte si nádobu. Vložte do ní 5 polévkových lžic ořešákových listů. Zalijte půl litrem vroucí vody a nechte 10-15 minut vařit na mírném ohni. Poté ochlaďte a sceďte. Tento odvar se používá pro obklady a potírání postižených míst.

Ořechový olej na kožní nemoci

Rozdrťte 80 gramů ořechové dužniny, zalijte 300 gramy rostlinného oleje a nechte 15-20 dní v tmavé místnosti. Poté sceďte. Ořechovým olejem potírejte pokožku pro vyčištění dle potřeby.

Je pro vás tato kúra vhodná?

Jako u všech druhů babských rad a lidových léků je nutné používat selský rozum. Pokud si nejste jistí, určitě konzultujte se svým lékařem nebo přímo s dermatologem. Pokud jste se pustili do samoléčby a problémy nemizí nebo se naopak zhoršují, ustaňte s domácí léčbou a vyhledejte lékaře.

Věděli jste, že konzumací vlašských ořechů si prodlužujete život? Tvrdí to vědci, takže to musí být pravda.

Jak využíváte listí ořešáku vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články