Melounová semínka už nikdy nevyhodíte. Odvar z nich zlepšuje celkové zdraví a funguje jako prevence infarktu v jakémkoli věku

Nejedná se o superpotravinu, ale díky obsahu užitečných živin pomáhají semena melounu ke zlepšení zdraví a mohou být dobrou prevencí kardiovaskulárních onemocnění.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Melounová semena obsahují živiny a mají vlastnosti, které přispívají k lepšímu zdraví. Podle výzkumu farmaceutické biomedicínské vědy je meloun zdrojem aktivních sloučenin, jako jsou například cucurbitacin, triterpeny, alkaloidy, dále také vitamíny a minerály. Mnoho těchto živin je právě v semenech.
Výhody melounových semen

Zdravotní výhody melounových semen nejsou vědecky podložené, proto by vždy měla být užívána spíše jako doplněk stravy, ne jako lék. Čaj ze semen je zcela bezpečný pro většinu zdravých lidí a je velkým přínosem pro lepší zdraví.


iZdroj fotografie: Pixabay

Pomoc při zácpě

Semena nejsou prokazatelně dobrá k léčbě zácpy. Mohou ovšem přispět k lepšímu trávení. Obsahují vlákninu, která pomáhá zlepšení pohybu střev. Jako doplněk stravy jsou semínka skvělá.

Pomoc při redukci váhy

Je jasné, že žádná potravina nemá zázračné schopnosti, díky kterým zhubnete. Můžete ale konzumovat melounová semena při redukční dietě, protože mají málo kalorií a prodlužují pocit sytosti.

Obsahují základní živiny

Semena melounu obsahují velké množství živin, které vedou ke zlepšení zdraví. Jsou to tuky, bílkoviny, vláknina, dále také karbohydráty a minerály (vápník, hořčík, zinek a další).


iZdroj fotografie: Pixabay

Výborný zdroj energie

Meloun jako celek i jeho semínka vás doslova dobíjí energií a zbavují únavy. Konzumace čaje ze semen poskytne vašemu tělu nejen energii, ale také dostatečnou hydrataci.

Pro zdraví srdce

Díky obsahu polynenasycených a mono nenasycených mastných kyselin mohou mít semena pozitivní vliv na zdraví vašeho srdce. Tyto mastné kyseliny jsou dobrou prevencí srdečních onemocnění, jako je například ateroskleróza, mrtvice nebo infarkt.

Přispívají ke zdraví pokožky

Živiny, které semena obsahují, mají pozitivní vliv na zdraví vaší pokožky. Antioxidanty, minerály a vitamíny vaši pokožku chrání před negativními vlivy a minimalizují negativní dopad oxidačního stresu.


iZdroj fotografie: Pixabay

Jak připravit melounový čaj

Na přípravu čaje budete potřebovat 40 melounových semen a 2 litry vody. Semena by měla být vždy čerstvá. Nejprve je dobré je rozmělnit za pomoci hmoždíře nebo je rozmixovat. Poté semena uvařte ve vodě. Čaj je vhodný konzumovat maximálně dva dny, poté je nutné uvařit čerstvý. Pozor na to, že třetí den už může začít působit toxicky.

Zdroj: Steptohealth

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Některé vlastnosti určené znamením zvěrokruhu mohou narušovat a nakonec i zničit váš vztah. Pochopte je a naučte se s nimi pracovat
Události247
O vstupu Ukrajiny do Evropské unie může být řeč za 20 let, míní francouzský ministr Beaune. Potvrzují to i odborníci
VědaŽivě
Většina lidí na obrázku rozezná jenom žábu. Pravdou je, že se v něm ukrývají 2 zvířata – vidíte je?
adbz
Na rekonstrukci starého bytu 4+kk měli důchodci 327 000 Kč a 3 měsíce. Přesto je promyšlený do detailu a působí útulně