Nepřípustné návyky, které jsou ve většině případů příčinou neplodnosti - JakZdravě.cz

Nepřípustné návyky, které jsou ve většině případů příčinou neplodnosti

Jestli se vám nedaří otěhotnět, nezoufejte. Nemusí být ještě pozdě změnit životní styl. Zbavte se alkoholu, přidejte pohyb a jezte zdravě.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Neplodnost i v dnešní době stále patří mezi ošemetná témata. Trpí jí spousta lidí, někteří vrozeně, jiní si ji přivodili úrazem či životním stylem. Pokud jste v situaci, kdy se snažíte otěhotnět a pořád se vám nedaří, neztrácejte naději. Nikdy není pozdě na to vytvořit si správné a zdravé návyky a odnaučit se ty špatné a škodlivé
1. Neplodnost v důsledku špatných stravovacích návyků

Je potřeba jíst vyváženou stravu plnou důležitých živin a ve správném množství. To je v případě přirozeného otěhotnění naprosto stěžejní. Dříve, než začnete kupovat doplňky stravy zvyšující pravděpodobnost otěhotnění, zkuste změnit svůj jídelníček. Musíte dbát na konzumaci ovoce a zeleniny. Produkty jezte maximálně přírodní a bio, bez zbytečné chemie.


iZdroj fotografie: Depositphotos

2. Obezita nebo podváha může způsobit neplodnost

Obezita má vliv jak na plodnost mužů, tak žen. Má totiž dopad na náš organismus nejen jako na celek, ale také na psychiku, která je rovněž důležitá. U žen se v případě nadprůměrné i podprůměrné hmotnosti hormony přestanou produkovat ve správném množství. To vede k menstruačním nepravidelnostem a problémům s otěhotněním. U mužů obezita může snížit produkci a kvalitu pohlavních buněk.

3. Vystavování se zbytečnému stresu

V dnešní uspěchané době je stres naprosto běžnou věcí. Každý z nás jej však zvládá trochu jinak – někteří hůře, jiní lépe. Pokud se vám k tomu všemu nedaří otěhotnět, o to více vás schvátí úzkost a zaplaví starosti. Konstantní stres ovlivní produkci hormonů, a tím i pohlavních buněk. Následně se pár může snažit jakkoli, ale přesto se jim pod takovým tlakem nemusí dařit.


iZdroj fotografie: Depositphotos

4. Nadměrná konzumace alkoholických nápojů

U žen přílišné množství alkoholu snižuje produkci steroidních hormonů, což může vést k nepravidelnostem menstruace, nebo dokonce neplodnosti. Ženy, jimž se nedaří otěhotnět, se dokonce musí alkoholu vzdát úplně, aby své šance co nejvíce zvýšily. Také muži konzumující příliš moc alkoholu nezůstanou nedotčeni. Zhorší se jim totiž kvalita spermií.

5. Nezdravé prostředí se znečistěným ovzduším

Vyhnout se znečistění není úplně snadná věc, protože se nachází všude. Pořád je však zdravější bydlet alespoň někde u zeleně než u naprosto zabetonovaného sídliště s mnoha auty. Určité škodlivé látky, které vdechujeme ze vzduchu, mohou vyvolávat nežádoucí chemické reakce v našem těle. Ty následně mohou vést ke snížení produkce spermií a zmenšení schopnosti spermie oplodnit vajíčko.


iZdroj fotografie: Depositphotos

6. Pozor na vystavení se toxinům

Ty totiž mohou negativně ovlivnit ženské hormony. V některých zaměstnáních je expozice toxinům až příliš vysoká. V důsledku toho se může především žena stát neplodnou. Pokud jste zaměstnaná v průmyslu nebo v zemědělství, kde s chemikáliemi přicházíte do přímého kontaktu, je docela možné, že jste právě našla příčinu svého problému. Nemusí být ještě pozdě změnit povolání.

7. Vyhněte se nedostatku kvalitního spánku

Dlouhodobý nedostatek spánku má na náš organismus hrozivý vliv. Tělo nemá energii k vykonání čehokoli navíc a dělá jen to nejzákladnější, aby co nejvíce šetřilo energií. Pokud nemáte dostatek spánku, zvýší se vám hladina stresových hormonů. A to bohužel negativně ovlivní také vaši plodnost.


iZdroj fotografie: Depositphotos

8. Kouření nemá špatný vliv jen na vaše plíce

Cigarety obsahují hned několik látek, které vedou k neplodnosti mužů. Látky jako nikotin, kadmium nebo olovo ovlivňují pohyb, hustotu, DNA a celkovou produkci spermií. U žen má kouření také velký dopad na vaječníky, a to především v podobě jejich předčasného stárnutí. Cigarety mohou způsobit mimoděložní těhotenství, potrat nebo zablokování vejcovodů.

Zdroj: TheBerkleyCenter

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 385 hlasů
Nahlásit chybu
DámskýDeník
Matka zkameněla hrůzou, když chůvička zaznamenala podivné stíny. Nečekala ani minutu a vyběhla do dětského pokoje
Události247
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
VědaŽivě
Věříte, že přistání Američanů na Měsíci byl podvrh? Pravda za konspiračními teoriemi odhalena v plné kráse
adbz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok