Zvláštní útvary v blízkosti očních víček? Varují před infarktem. Na 2 lehce pozorovatelných znameních závisí váš život

Možná jste si již všimli, že se u vašich očních víček začaly tvořit takové malé výrůstky. Někdy to nemusí nic znamenat, ale může to značit i přicházející infarkt.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příznaky srdečního záchvatu nejsou vždy na první pohled zřejmé. Mohou se objevit jako něco, co by si většina lidí rozhodně nikdy nespojila právě s infarktem. Když si všimnete jednoho z těchto dvou varovných signálů v okolí vašich očí, můžete srdečnímu infarktu i předejít. Neignorujte to.

Hrudky nebo „svatozáře“ v oku

Srdeční infarkty jsou opravdu vážné zdravotní stavy, které vyžadují okamžitou a urychlenou péči lékaře. Vaše tělo vydává mnoho včasných varování, než k infarktu dojde, a když si všimnete zvláštních hrudek u očních víček nebo „svatozáře“ v oku, může to znamenat, že jste ve velkém ohrožení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hrudky nebolí

Tyto hrudky lékaři nazývají xanthelasma. Objevují se na horních i dolních víčkách, poblíž vnitřního koutku oka a často se vytvářejí v okolí očí. Hrudky jsou nebolestivé a časem se mohou zvětšit nebo spojit. Naštěstí neohrožují vidění a jediné, co mohou způsobit, je pokles očního víčka.

Co říká odborník

Ředitel Centra pro výuku klinické anatomie řekl, že v očích mohou být vidět tukové usazeniny, které se hromadí v tepnách. Objevují se jako šedé prstence kolem duhovky. Až 70 % lidí starších 60 let u sebe zpozoruje tyto úkazy. A u lidí starších 40 let je tento úkaz až v 45 %.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další příznaky

Ne všichni lidé, kterým hrozí infarkt, mají stejné příznaky nebo mají stejnou závažnost příznaků. Mezi další příznaky patří:

  • Tlak, napětí, bolest na hrudi
  • Nevolnost, zažívací potíže
  • Dušnost
  • Studený pot
  • Únava
  • Náhlé závratě
iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud zaznamenáte některé z těchto příznaků, měli byste raději kontaktovat svého lékaře.

Měl někdo z vašich známých infarkt?

Zdroj: Express, NBC News

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Pavla Landová

Zobrazit další články