Zvláštní útvary v blízkosti očních víček | JakZdravě.cz

Zvláštní útvary v blízkosti očních víček? Varují před infarktem. Na 2 lehce pozorovatelných znameních závisí váš život

Možná jste si již všimli, že se u vašich očních víček začaly tvořit takové malé výrůstky. Někdy to nemusí nic znamenat, ale může to značit i přicházející infarkt.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příznaky srdečního záchvatu nejsou vždy na první pohled zřejmé. Mohou se objevit jako něco, co by si většina lidí rozhodně nikdy nespojila právě s infarktem. Když si všimnete jednoho z těchto dvou varovných signálů v okolí vašich očí, můžete srdečnímu infarktu i předejít. Neignorujte to.
Hrudky nebo „svatozáře“ v oku

Srdeční infarkty jsou opravdu vážné zdravotní stavy, které vyžadují okamžitou a urychlenou péči lékaře. Vaše tělo vydává mnoho včasných varování, než k infarktu dojde, a když si všimnete zvláštních hrudek u očních víček nebo „svatozáře“ v oku, může to znamenat, že jste ve velkém ohrožení.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Hrudky nebolí

Tyto hrudky lékaři nazývají xanthelasma. Objevují se na horních i dolních víčkách, poblíž vnitřního koutku oka a často se vytvářejí v okolí očí. Hrudky jsou nebolestivé a časem se mohou zvětšit nebo spojit. Naštěstí neohrožují vidění a jediné, co mohou způsobit, je pokles očního víčka.

Co říká odborník

Ředitel Centra pro výuku klinické anatomie řekl, že v očích mohou být vidět tukové usazeniny, které se hromadí v tepnách. Objevují se jako šedé prstence kolem duhovky. Až 70 % lidí starších 60 let u sebe zpozoruje tyto úkazy. A u lidí starších 40 let je tento úkaz až v 45 %.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Další příznaky

Ne všichni lidé, kterým hrozí infarkt, mají stejné příznaky nebo mají stejnou závažnost příznaků. Mezi další příznaky patří:

  • Tlak, napětí, bolest na hrudi
  • Nevolnost, zažívací potíže
  • Dušnost
  • Studený pot
  • Únava
  • Náhlé závratě

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud zaznamenáte některé z těchto příznaků, měli byste raději kontaktovat svého lékaře.

Měl někdo z vašich známých infarkt?

Zdroj: Express, NBC News

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů