Poznejte svůj aktuální zdravotní stav podle nohou. Jasné příznaky napoví, že je s vámi něco v nepořádku

Poslouchejte své tělo. I vaše nohy vám mohou napovědět, že máte nějaký zdravotní problém. Pokud potíže přetrvávají, je nutné včas vyhledat lékaře.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vaše nohy vám mohou napovědět, když vaše zdraví není úplně v pořádku. Některé projevy často poukazují na různé zdravotní potíže. Poslechněte svoje tělo a zjistěte si jejich význam, ať nemoc podchytíte včas.
Studené nohy

Pokud jsou vaše nohy neustále studené, většinou to značí špatný průtok krve. Ten mohl vzniknout v důsledku vysokého krevního tlaku, onemocnění srdce nebo kouření. Při neléčené cukrovce může dojít k poškození nervů, které se rovněž projevuje studenými končetinami. Další příčinou může být i hypotyreóza a anémie. Při potížích se obraťte na svého lékaře, ten vás vyšetří a zjistí příčinu.

Bolest nohou

Pokud vás po dlouhém dni v práci bolí nohy, můžete to svádět na špatné boty. Ovšem bolest, která nemá jasnou příčinu a jasně není zapříčiněna nekvalitní obuví, může pocházet například ze stresové zlomeniny. Jedná se o malou prasklinu v kosti. Příčinou může být intenzivní cvičení, zejména to, během něhož přetěžujete nohy těžkým došlapem. Patří zde například basketbal nebo běh. Důvodem může být i osteoporóza, kdy jsou kosti oslabené.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Oteklé nohy

Otoky jsou většinou dočasné a způsobené dlouhým sezením, například v letadle. Trpí jimi především těhotné ženy. Nohy, které zůstávají oteklé, mohou být známkou vážného zdravotního stavu. Příčinou může být špatný krevní oběh, potíže s lymfatickým systémem nebo krevní sraženina. Otoky způsobuje i porucha ledvin nebo neaktivní štítná žláza.

Horké nohy

Pocit horkých nohou je zcela běžný u diabetiků s poškozením periferních nervů. Může být také způsoben nedostatkem vitamínu B. Horkem v nohou rovněž trpí sportovci. Je spojována i s onemocněním ledvin, periferních tepen nebo štítné žlázy.

Kožní problémy na chodidlech

Svědivá, nepříjemná a šupinatá kůže může potrápit každého. Jedná se o běžnou plísňovou infekci. Dermatitida je způsobena v reakci na chemické látky, mýdlo nebo kosmetické produkty. Lékař nebo lékárník vám doporučí vhodný krém, který zmírní příznaky a pomůže vám vyřešit váš problém.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Křeče

Křeč je charakterizována jako náhlá ostrá bolest v noze, která může trvat i minuty. Příčinou je většinou nadměrné zatěžování a svalová únava. Může se projevit i jako nedostatek minerálů a vitamínů, zejména draslíku, hořčíku, vápníku anebo vitamínu D.

Mezi další příčiny můžeme zařadit i měnící se hladinu hormonů, například v těhotenství, špatnou cirkulaci krve, dehydrataci nebo poruchu štítné žlázy. Pravidelným cvičením můžete předejít svalové únavě. Pokud jsou křeče časté, obraťte se na svého lékaře.

Zdroj: WebMD

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Některé vlastnosti určené znamením zvěrokruhu mohou narušovat a nakonec i zničit váš vztah. Pochopte je a naučte se s nimi pracovat
Události247
O vstupu Ukrajiny do Evropské unie může být řeč za 20 let, míní francouzský ministr Beaune. Potvrzují to i odborníci
VědaŽivě
Většina lidí na obrázku rozezná jenom žábu. Pravdou je, že se v něm ukrývají 2 zvířata – vidíte je?
adbz
Na rekonstrukci starého bytu 4+kk měli důchodci 327 000 Kč a 3 měsíce. Přesto je promyšlený do detailu a působí útulně