Budete v šoku: Přiložte si na čelo bobkový list a brzy pocítíte vysněnou úlevu

Bobkový list je velmi užitečná rostlina, která nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Mnozí však neví, že vám dokáže pomoci pouhým přiložením na čelo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pravděpodobně každý ví, že bobkový list nabízí jedinečnou chuť a aroma, které dodá každému pokrmu jedinečnost. Tato bylinka však byla již po staletí také používána v tradiční medicíně po celém světě, a to zejména jako lék proti bolesti hlavy. Ačkoliv jej zastánci tohoto směru podle lékařky Sade Meeks používali především ve formě koření nebo jej spalovali, nedávno vyšlo najevo, že skvěle pomáhá také jeho aplikace přímo na čelo. Právě tímto způsobem se můžete zbavit nepříjemných migrén a nadměrného napětí lusknutím prstů. 

Bobkový list a lidské zdraví 

Bobkový list je oblíbená bylinka ze Středomoří, o jejíchž účincích jsme na webu JakZdravě psali již několikrát. Nedávno však bylo potvrzeno, že aby vám toto úžasné přírodní léčivo pomohlo s problémy, nemusíte jej konzumovat ani pálit – stačí si přiložit list na čelo a během několika vteřin pocítíte velmi pozitivní změny. Tímto způsobem si totiž můžete účinně ulevit od nepříjemné únavy, a to ať je její příčina jakákoliv. Postup aplikace je navíc velmi jednoduchý a zvládnete ho z pohodlí svého domova. 

Vyhraďte si chvilku času a posaďte se do křesla nebo si lehněte na postel. Poté zahřejte jeden nebo dva bobkové listy v horké vodě (dobře poslouží i pára) a přiložte si je na čelo po dobu několika minut. Již během chvilky byste měli cítit přicházející úlevu a zmírnění napětí, které vás přes den tížilo – účinně pak tato metoda působí také v případě, pokud máte vysokou horečku nebo migrénu. Trpíte-li na migrenózní bolesti hlavy, najdete na webu JakZdravě článek o důležitosti rozpoznání spouštěčů, což může být pro léčbu vašeho stavu zásadní.

Další léčivé vlastnosti bobkového listu

Bobkový list obecně nabízí nespočet zdravotních přínosů, ze kterých může těžit naprosto každý. Ještě než se jej však rozhodnete konzumovat nebo aplikovat jinými způsoby, měli byste se vždy poradit se svým praktickým lékařem, zda je to pro vás vhodné – nedoporučuje se především lidem, kteří užívají silné léky a těm, kteří trpí vážným onemocněním. Skvěle vám pak dokáže například pomoci i jeho spalování, jak uvádí web Healthline. V takovém případě totiž uvolňuje atmosféru a stimuluje mozkové buňky, čímž navozuje pocit klidu. 

jednotlivé listy bobkového listu (koření) iZdroj fotografie: Depositphotos
Bobkový list snižuje napětí a nadměrný stres

Užitečné však může být samozřejmě i jeho běžné přidávání do jídel. Hodí se například do omáček a k masu, jen si dejte pozor na jeho hořkou chuť, vždy je lepší jej před podáváním pokrmu raději vyndat. Pravidelná konzumace tohoto úžasného přírodního léčiva poté nabízí následující zdravotní přínosy: 

  • Protizánětlivé účinky: Bobkový list obsahuje látky, které pomáhají snižovat záněty v těle.
  • Podpora trávicího systému: Bylina skvěle snižuje nadýmání, plynatost a zažívací potíže. 
  • Podpora kardiovaskulárního zdraví: Konzumace bobkového listu pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a krevního tlaku, což je prospěšné pro zdraví srdce.
  • Diuretické účinky: Pravidelná konzumace bylinky podporuje močení, díky čemuž pomáhá odstranit nadbytečnou tekutinu z těla.
  • Podpora dýchacího systému: Inhalace výparů z bobkového listu uvolňuje dýchací cesty a zmírňuje příznaky nachlazení a chřipky.
  • Snížení nervového napětí: Bobkový list má sedativní účinky a pomáhá uklidnit nervový systém. Čaj z této rostliny je velmi užitečný při snižování stresu a úzkosti.
  • Silné antioxidační účinky: Obsahuje flavonoidy, které chrání buňky před poškozením volnými radikály.

Jak se tato metoda osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články