Fantastický přírodní recept: Kombinace těchto dvou složek vám pomůže zbavit se cyst a myomů navždy

Cysty a myomy obvykle trápí ženy ve středním věku. Přestože samy o sobě nebývají nebezpečné, za jistých okolností vás mohou ohrozit i na životě.

domácí sirup i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Přesto, že o cystách či myomech nemusíte mít ani tušení, mohou se ve vašem těle objevovat a mizet. V závislosti na své velikosti a umístění totiž nemusí způsobovat žádné příznaky. Za extrémnějších okolností mohou vyvolat i velmi nepříjemné symptomy, obzvláště pokud jsou velké, prasknou nebo utlačují nějaký okolní orgán či citlivou tkáň. Je proto lepší proti nim bojovat, a to i preventivně.

Co je to cysta

Cysta je vlastně vakovitá kapsa membránové tkáně, která je obvykle naplněná tekutinou. Cysty mohou růst téměř kdekoli v těle nebo pod kůží a existuje jich mnoho typů. Příčina jejich vzniku není zcela objasněna, ale jistou roli hraje genetika a věk. Začínají se obvykle tvořit až po 35 roce života. Většina cyst je nezhoubná a není pro zdraví člověka nijak nebezpečná. Záleží ovšem na místě výskytu a četnosti cyst, pokud dělají potíže, může se stát, že bude nutné jejich chirurgické odstranění. Obvykle se však vstřebají samy.

Co je to myom

Myom (známý také jako děložní myom nebo leiomyom) je běžný nenádorový nádor, který roste v děloze nebo jejím okolí. Myomy mají různou velikost a způsobují příznaky, jako jsou bolesti břicha a silné menstruační krvácení, i když u některých lidí zůstávají bez příznaků.

iZdroj fotografie: Freepik

Příčina vzniku myomů není jasná, ale mezi rizikové faktory patří výskyt myomů v rodině, obezita a věk. Obvykle se začnou objevovat po třicítce a ve věku 50 let s nimi má zkušenost každá druhá žena. Jejich výskyt se po přechodu značně snižuje. Pozitivní opět je, že ve většině případů vás myom na životě neohrožuje. Ve vzácných případech však může velký myom způsobit život ohrožující ztrátu krve nebo utlačovat jiné orgány a tyto situace je potřeba urychleně řešit.

Přírodní směs proti cystám

Směs se nejčastěji doporučuje proti cystám, zejména cystám na ženských orgánech a prsou. Dále se používá i pro léčbu střevních parazitů, rakoviny dělohy, srdce, ale i mnoha zánětlivých procesů v těle. Na její výrobu budete potřebovat:

  • 300 g celých listů fenyklu
  • 300 g pravého přírodního medu 

Fenykl rozeberte na jednotlivé lístky a pečlivě omyjte. Následně vložte do mixéru a rozmixujte. Přendejte do uzavíratelné sklenice a přidejte med. Dobře promíchejte a uložte do chladničky. Nechte směs týden odstát, během této doby směs opět několikrát promíchejte. Po 7 dnech je připravená k použití. Je potřeba ji užívat 3x denně (ráno, během dne mezi jídly a večer před spaním) po dobu několika týdnů až měsíců. Cysty a myomy by měly zmizet.

Jaké znáte další prostředky proti cystám a myomům

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články