Nejčastější tiché příznaky, kterými tělo žadoní o pomoc. Pokud je zpozorujete, ihned navštivte lékaře

Když se v těle něco děje, vždy se různé orgány snaží vám naznačit, že něco není v pořádku. A vy byste tyto příznaky rozhodně neměli ignorovat nebo podceňovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Naše tělo disponuje neskutečně dokonalým metabolismem, kdy se děje velká spousta věcí současně. A někdy, když tělo potřebuje pomoct, vám dokáže dávat znamení, že něco není v pořádku. Když jsou tyto příznaky ignorovány, může to vést k vážným zdravotním problémům. Proto byste měli rozhodně naslouchat svému tělu, nepřepínat se, a hlavně si udělat čas na vydatný odpočinek.

Nespavost, křeče v nohou a podrážděnost

Pokud máte poslední dobou problémy se spánkem, i když chodíte do postele velmi unavení nebo vás v noci budí křeče v nohou, není divu, že jste přes den protivní a podráždění. Ale všechny tyto problémy můžete docela jednoduše vyřešit. Vaše tělo se vám totiž tímto snaží říct, že mu chybí hořčík a draslík. Proto byste do své každodenní stravy měli přidat banány, rajčata, pomeranče nebo špenát.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Suchá kůže

Když zpozorujete, že máte opravdu hodně suchou kůži, můžete vyzkoušet různé krémy, které mají pomoci. Ale dost možná vám vůbec nezaberou, protože problém je někde jinde. Suchá kůže totiž většinou znamená nedostatek vitamínu E. Proto, pokud se jí chcete zbavit, měli byste jíst více zeleniny, oleje, ořechů a ryb.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Máte chuť na led

Pokud se přistihnete, jak přemýšlíte, že byste si dali kousek ledu, můžete mít anémii, což je nedostatek železa. Nejvíce železa obsahuje hovězí maso, vejce a měkkýši. Ale pořád pro vás asi bude lepší, když se poradíte s lékařem, přeci jen, led není věc, na kterou má člověk běžně chuť.

Krvácení dásní

Všimli jste si někdy, že když si čistíte zuby, tak do umývadla plivete krev? Nemusí to být rovnou paradontóza, také může jít o nedostatek vitamínu C. Do svého jídelníčku byste měli zařadit citrusové plody, špenát, zelenou a červenou papriku, rajčata, květák, zelí nebo brokolici. Pokud problém bude přetrvávat, navštivte raději zubaře.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Velká chuť na sladké

Na občasném mlsání není nic špatného. Ale pokud náhle pocítíte velice silnou chuť na sladké, pak může být příčinou stres, deprese nebo vyčerpání. Znamená to, že vaše tělo potřebuje glukózu. Možná se ale bojíte toho, že přiberete hned několik kilo. V tom případě si dejte hořkou čokoládu nebo třeba med.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kroužky okolo duhovky

Tyto „prstýnky“ v očích se většinou objevují u lidí, kteří jsou starší 50 let, a je to zcela normální. Pokud se ale objeví u výrazně mladšího člověka, je to známka toho, že má vysokou hladinu cholesterolu. A o tom je rozhodně potřeba poradit se s lékařem.

Zpozorovali jste u sebe někdy nějaký z těchto příznaků? A jak jste jej vyřešili?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr