6 druhů medu, které mají blahodárné léčivé účinky na vaše tělo. Z řadou neduhů pomůžou lépe než léky

Jestliže si rádi dopřejete med, asi víte, že existuje hned několik druhů, které se od sebe liší. Med se považuje za velice zdravý a má skvělé účinky na lidské zdraví.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Medu se říká přírodní sladidlo nebo také zvýrazňovač chuti. Je snadno dostupný, a také velmi chutný a zdravý. Využívá se do mnoha receptů, a to je další důvod, proč je v kuchyni hojně využívaný. Med je také známý díky svým léčivým účinkům. V dřívější době existoval pouze jeden nebo maximálně dva druhy. V současné době je na trhu přes 300 druhů medu. Podívejte se podrobněji na pár z těch, které jsou na trhu.

Eukalyptový med při diabetes

Eukalyptový med není příliš známý. Má velkou nutriční hodnotu a pochází z nektaru, který zpracovaly včely z nasbíraného pylu eukalyptových květů. Eukalyptový med má mnoho prospěšných vlastností pro lidské tělo. Velmi pomáhá v případě, že máte problémy s dýcháním, kašel nebo jste nachlazení. Je také účinný při bolestech hlavy a zmírňuje potíže se zažíváním. Je maximálně vhodný pro lidi, kteří trpí diabetes.

iZdroj fotografie: Pixabay

Jetelový med reguluje hladinu cholesterolu i vaši hmotnost

Tento med je vcelku známý svými léčivými účinky. Má květinové a zároveň sladké tóny. V jeho složení naleznete velké množství antioxidantů. Pomáhá s regulací krevního oběhu a cholesterolu. „Med je dobrý pro zdraví, protože se předpokládá, že med mobilizuje uložené tuky. Když se tuk spaluje při každodenní práci, pomáhá snižovat hmotnost. Med přidaný k citronové šťávě zvyšuje metabolismus tuků, protože citronová šťáva je nabitá vitaminem C,“ říká Samarth Garg, zakladatel společnosti HoneyTub.

iZdroj fotografie: Pixabay

Akátový med jako rychlá dávka energie

Jedná se o sladký, ale velmi čistý druh medu, který pochází ze stromu trnovník akát v Americe. Jde o med, který je velice vhodný na vaření, a nevadí ani dětem. Med z květů akátu má velice jemnou vůni a chuť a skvěle se hodí k rychlému posílení těžce pracujícího člověka, sportovce a podobně. Akátový med je oblíbený i mezi znalci medu. Je rovněž vhodný i pro diabetiky, protože obsahuje vyšší koncentraci fruktózy a nízký obsah sacharózy. Velmi rychle osvěží i jedna lžíce medu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Rozmarýnový med pomůže při potížích s trávením

Rozmarýnový med zpracovávají včely z květů rozmarýnu. Jedná se o bohatý nutriční zdroj. Rozmarýnový med má světle žlutou barvu a výraznou sladkou chuť. V kosmetice se používá pro zajištění hydratace pokožky. Je vhodný na kardiovaskulární onemocnění a při problémech s trávením. Doporučuje se sníst jednu lžíci tohoto medu denně, která úplně postačí svými pozitivními účinky na vaše zdraví. Pro seniory je tento med výborný, protože zlepšuje paměť.

Levandulový med jako elixír pro mozek

Jeho barva je velmi světle žlutá a vůně květinově dřevitá. Levandulový med patří mezi ty nejžádanější. Tento med má totiž schopnost zlepšovat náladu, a zároveň snižovat depresi. Je velmi lehký a obsahuje aminokyseliny, které jsou známé jako tyrosin. Ten je důležitý pro správnou funkci mozku. Největší výskyt levandulí je ve Středomoří, hlavně v Provensálsku a Španělsku.

iZdroj fotografie: Pixabay

Bílý med je nejjemnější ze všech druhů

Bílý med je velice vzácný a oproti ostatním druhům má nejvíce jemnou chuť. Nemá úplně bílou barvu, ale velmi světle jantarovou nebo téměř průzračnou „vodově bílou“. Bílý med pochází z květů šalvěje, vojtěšky a bílého jetele. Tento med se doporučuje na pečení nebo při problémech, které souvisí s trávením. Roztírá se snadno jako máslo.

Zdroj: Timesofindia

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články