Silná antibiotická tinktura, která ničí všechny infekce. Domácí přípravu zvládne opravdu každý - JakZdravě.cz

Silná antibiotická tinktura, která ničí všechny infekce. Domácí přípravu zvládne opravdu každý

Léky a sirupy jsou na ústupu a lidé se stále častěji vrací k přírodní léčbě. Ta je často mnohem účinnější a levnější, zabírá rychleji a nezatěžuje lidský organismus.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

V každé domácnosti se najde celá řádka surovin, které se hodí na detoxikaci organismu a rychlou pomoc při nachlazení nebo zánětech a infekcích. Nejčastěji se používala cibule všeho druhu, česnek, zázvor nebo rakytník, šípek a kopřiva. První zmiňovaná má silné antioxidační účinky a musí se užívat s mírou, aby nedošlo k popálení sliznic. Působí ale téměř okamžitě a zažene infekce a záněty napříč celým tělem.

iZdroj fotografie: Unsplash

Cibule je královnou detoxikace

Cibule má v našich končinách široké zastoupení – žlutá, červená, bílá, zimní, jarní, šalotka nebo perlovka. Červená cibule, která hraje v tinktuře hlavní roli, má v sobě spoustu vitamínů a minerálů a účinně bojuje s akné, s alergiemi i s bradavicemi. Mimo to obsahuje velké množství látek kvercetin a antokyan. Jde o silné a protirakovinové antioxidanty bránící šíření nádorových buněk. Červená cibule je nedílnou součástí středomořské kuchyně a stále častěji se objevuje i u nás. Nejde jen o záchranu na poslední chvíli, ale i účinnou prevenci.


iZdroj fotografie: Unsplash

Pomoc při zánětech a infekcích

Suroviny: 500 g červené cibule, 500 g česneku, 250 g čerstvého zázvoru, 100 ml oleje (olivový nebo dle uvážení)

Postup: Očištěnou a na co nejmenší kousky nakrájenou cibuli a nastrouhaný zázvor a česnek smíchejte s olejem a kořením. V uzavřené sklenici vše nechejte na temném a chladném místě minimálně dva týdny, ideální je doba trojnásobně delší. Po uplynutí požadované doby směs přeceďte přes plátno a uložte zpátky do chladu a temna.

Čím déle bude směs v klidu, tím bude silnější. Pro zmírnění štiplavé chuti je možné zředit každou dávku s vodou nebo smíchat s medem. Může se užívat preventivně i při léčbě různých nemocí, jako jsou problémy s trávením, horečky, záněty nebo stále se vracející infekce. Z dlouhodobého hlediska přináší posílenou imunitu, zmírňuje citlivost na inzulín a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů