Silná antibiotická tinktura, která ničí všechny infekce. Domácí přípravu zvládne opravdu každý

Léky a sirupy jsou na ústupu a lidé se stále častěji vrací k přírodní léčbě. Ta je často mnohem účinnější a levnější, zabírá rychleji a nezatěžuje lidský organismus.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

V každé domácnosti se najde celá řádka surovin, které se hodí na detoxikaci organismu a rychlou pomoc při nachlazení nebo zánětech a infekcích. Nejčastěji se používala cibule všeho druhu, česnek, zázvor nebo rakytník, šípek a kopřiva. První zmiňovaná má silné antioxidační účinky a musí se užívat s mírou, aby nedošlo k popálení sliznic. Působí ale téměř okamžitě a zažene infekce a záněty napříč celým tělem.

iZdroj fotografie: Unsplash

Cibule je královnou detoxikace

Cibule má v našich končinách široké zastoupení – žlutá, červená, bílá, zimní, jarní, šalotka nebo perlovka. Červená cibule, která hraje v tinktuře hlavní roli, má v sobě spoustu vitamínů a minerálů a účinně bojuje s akné, s alergiemi i s bradavicemi. Mimo to obsahuje velké množství látek kvercetin a antokyan. Jde o silné a protirakovinové antioxidanty bránící šíření nádorových buněk. Červená cibule je nedílnou součástí středomořské kuchyně a stále častěji se objevuje i u nás. Nejde jen o záchranu na poslední chvíli, ale i účinnou prevenci.

iZdroj fotografie: Unsplash

Pomoc při zánětech a infekcích

Suroviny: 500 g červené cibule, 500 g česneku, 250 g čerstvého zázvoru, 100 ml oleje (olivový nebo dle uvážení)

Postup: Očištěnou a na co nejmenší kousky nakrájenou cibuli a nastrouhaný zázvor a česnek smíchejte s olejem a kořením. V uzavřené sklenici vše nechejte na temném a chladném místě minimálně dva týdny, ideální je doba trojnásobně delší. Po uplynutí požadované doby směs přeceďte přes plátno a uložte zpátky do chladu a temna.

Čím déle bude směs v klidu, tím bude silnější. Pro zmírnění štiplavé chuti je možné zředit každou dávku s vodou nebo smíchat s medem. Může se užívat preventivně i při léčbě různých nemocí, jako jsou problémy s trávením, horečky, záněty nebo stále se vracející infekce. Z dlouhodobého hlediska přináší posílenou imunitu, zmírňuje citlivost na inzulín a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr