5 věcí, které by nikdo nikdy neměl dělat po jídle, přesto o nich majorita lidí neví a dělá je. Neubližujte svému tělu

Každý z nás se chce vyhnout co největšímu počtu zdravotních problémů. Kromě konzumace nezdravého jídla je třeba dát pozor na následující věci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč vám v těle chybí základní živiny i při dodržování vyváženého jídelníčku? Pokud jste se navzdory zdravé stravě cítili unavení, je normální se ptát, zda ve vašem dietním plánu není nějaká chyba, případně zda se nejedná o nějaký zdravotní problém. Nemusí to tak být, váš jídelníček může být v pořádku, ale věci, které děláte po jídle, ty už v pořádku být nemusí.

iZdroj fotografie: Pexels

1. Vyhněte se konzumaci ovoce po hlavním jídle

Podle odbornice na výživu Manishi Chopry je čerstvé ovoce ze všech potravin nejzdravější, což je určitě pravda. Když jej ale sníte po jídle, smíchá se s konzumovaným jídlem a omezí jeho trávení. To může způsobit zažívací problémy, a také změnit nutriční hodnotu jídla, které konzumujete. Ovoce si vychutnejte například během dopolední či odpolední svačiny, případně jako část snídaně. Ukojíte tak chuť na sladké a podpoříte zažívání.

2. Zbavte se kouření

Kouření je jedna z nejhorších věcí, které můžete svému tělu udělat. Víme, jak je to škodlivé pro naše tělo, ale kouření hned po jídle je ve skutečnosti 10krát horší. „Cigarety obsahují karcinogeny, které mohou zhoršit syndrom dráždivého tračníku, a dokonce mohou vést k ulcerózní kolitidě, “ varovala Manisha. Místo cigarety raději zvolte procházku na čerstvém vzduchu, díky které načerpáte energii, ale také rozproudíte zažívání.

iZdroj fotografie: Pexels

3. Konec s poobědním šlofíkem a sprchou

Pokud milujete po jídle si najít chvilku a zdřímnout si, pak je na čase se s tímto zvykem rozloučit. Podle odborníků je to totiž velmi škodlivé. V podstatě, když spíte po jídle, trávicí šťávy produkované žaludkem se vracejí zpět do jícnu a způsobují pálení žáhy. Po jídle se také nesprchujte. Když se po jídle osprchujete, krev spěchá do kůže, aby regulovala teplotu těla, což může vést k zažívacím problémům, protože trávení potřebuje hodně energie (a tedy i krve).

4. Dodržujte dostatečný časový rozestup mezi jídlem a cvičením

Cvičení bezprostředně po jídle může narušit váš trávicí proces. Může dokonce vyvolat zvracení nebo otok žaludku. Dodržujte tedy dostatečný časový rozestup mezi hlavním jídlem a cvičením. ,,Jediné cvičení, které je předepsáno po jídle, je cvičení tzv. vadžrasany. Ta podporuje proces trávení. Kromě toho byste se měli vyhýbat všemu, “ navrhuje Manisha.

iZdroj fotografie: Pexels

5. Povolování opasků je přísně zakázáno

Byť je povolování opasků po vydatném jídlo něco, co známe už od generace našich dědečků, je rozhodně lepší cestou volit střídmější jídlo, namísto uvolňování opasku. Když totiž vytvoříte nebo snížíte tlak kolem žaludku po jídle, naruší to vaše trávení a žaludeční procesy, což vede k různým zdravotním potížím.

Tak jaká z výše zmíněných neřestí je ta vaše? Nebo jich máte i víc? Pochlubte se ostatním v komentářích. Věřím, že po přečtení tohoto článku a při dodržování zmíněných bodů se výsledky dostaví.

Zdroj: Healthshots

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články