Víte, jaké výhody pro člověka má chlorofyl?

Chlorofyl zná každý z nás. Nachází se v rostlinách a zelenině, je to pigment, který dává rostlinám jejich zelenou barvu. Pomáhá rostlinám absorbovat energii a získat živiny ze slunce.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Nachází se v mnoha druzích zeleniny a někteří lidé ho berou jako doplněk stravy. Víte, jaké výhody má pro naše tělo? Posiluje energii, léčí rány a pomáhá bojovat proti nemocem.

Je to přírodní zdroj antioxidantů, jeho pomoc oceníte v boji s rakovinou

Při lokálním použití může chlorofyl pomoci při hojení ran, jak dokázal výzkum. Taková informace se najde i ve starších studiích z 50. let. Lokální chlorofyl byl použitý také ke snižování akce a došlo k pozitivním výsledkům. Může fungovat také jako lék proti stárnutí. Působit může jako antioxidant chránící před rakovinou.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Chlorofyl obsahují zelené rostliny

Můžete ho použít jako doplněk stravy:

  • V tekuté formě
  • Práškové formě
  • Jako tablety

Někteří vědci kapalný chlorofyl nazývají tvůrcem krve, protože zvyšuje počet červených krvinek a zlepšuje jejich kvalitu. Je chemicky podobný hemoglobinu, který je v krvinkách nezbytný. Jestli ale máte nedostatek železa, samotný chlorofyl vám nepomůže. Zvyšuje schopnost jater odstraňovat toxiny z těla.

Existuje široká škála zeleniny, která chlorofyl obsahuje

Mezi zeleninu plnou chlorofylu patří petržel, rukola, mořská řasa Spirulina, špenát nebo brokolice. Jestli nejste fanouškem zeleniny, můžete si dopřát pistácie, konopná semínka, bazalku nebo koriandr. Také si dejte jablka, kiwi nebo hroznové víno. Do těla můžete chlorofyl dostat také ve formě tablet nebo kapiček. Ječmen, chlorela nebo matcha by vám mohly zachutnat.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Jak může účinkovat na člověka?

Chlorofyl se označuje za netoxický, je ale možné, že se po jeho konzumaci mohou vyskytnout nějaké vedlejší účinky, mezi které patří nevolnost, průjem nebo dokonce zvracení. Ve velkém množství může být škodlivý a je proto nutné ho užívat s rozmyslem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Šimon Dvořák

Zobrazit další články