Na vysoký krevní tlak většinou lidé dostanou léky. Existuje však několik přírodních možností, jak se s vysokým krevním tlakem poprat.
Ve skutečnosti není možné, aby přírodní alternativa nahradila předepsanou léčbu vysokého krevního tlaku. Pochopitelně je nutné používat léky pod dohledem kardiologa. Ale tuto předepsanou léčbu můžete podpořit právě přírodními produkty. Na vysoký tlak se doporučuje pít například borůvkovou šťávu nebo česnekovou vodu, jak tvrdí Manuel Reis. Je jen na vás, který tip vyzkoušíte.
Voda z česneku bohužel moc nechutná
Česneková voda stimuluje produkci oxidu dusnatého. Jde o plyn se silným vazodilatačním účinkem. Česnek je dobrý také pro zdraví našeho srdce, má totiž antioxidační účinky. Pokud chcete pít česnekovou vodu, rozdrťte jeden stroužek česneku ve 100 mililitrech vody. Namáčejte přes noc, a poté vypijte nalačno. Kromě česneku můžete vyzkoušet čaj z olivových listů. Ty obsahují polyfenoly, které regulují tlak a mají také relaxační účinek. Do půllitru vody dejte dvě lžíce mletých olivových listů, máčejte v horké vodě deset minut, sceďte a pijte.
Na vysoký krevní tlak jsou skvělé také borůvky. Vhodné je jíst je každý den. Borůvkovou šťávu lze použít jako přirozený doplněk k jakékoliv léčbě vysokého tlaku. Stačí dát půl hrnku vody na hrnek borůvek a k tomu šťávu z poloviny citronu. V mixéru ingredience rozmixujte a pijte dvakrát denně. Skvělé účinky má také ibiškový čaj. Na jeden šálek vroucí vody dejte dva gramy ibiškových květů. Nechte máčet deset minut, pak sceďte a pijte dvakrát denně. Ibišek obsahuje flavonoidy, které regulují krevní tlak.
Pomůže také mangaba
Dalším skvělým přírodním lékem na vysoký krevní tlak je konzumace ovoce mangaba. Případně lze pít čaj z kůry mangaby. Je to rostlina, která pomáhá s vazodilatací. Pokud chcete připravit čaj, použijte dvě lžíce kůry mangaby a půl litr vody. Směs nechte louhovat pod pokličkou a čaj nechte vychladnout. Vypít lze až tři šálky denně. Proti vysokému tlaku můžete bojovat také čajem z přesličky. Je to výborné přírodní diuretikum, které zvyšuje tvorbu moči. Stačí dát do půl litru vody dvě polévkové lžíce suchých listů přesličky.
Poslední možností je využít kořeny kozlíku lékařského, které mají relaxační a také uklidňující vlastnosti. Čaj připravíte tak, že dáte do šálku vroucí vody pět gramů sušeného kořene kozlíku lékařského. Směs potom nechte pět až deset minut máčet. Následně přeceďte a pijte klidně třikrát denně. V případě, že pociťujete ospalost, je dobré tento čaj pít pouze večer, než se uložíte ke spánku.
Která varianta je vám nejbližší?