Řapíkatý celer je oblíbený především v USA, kde se konzumuje téměř denně. Vliv celeru na lidské zdraví se nedá popřít a měl by být nedílnou součástí každého jídelníčku.
Přehlížené zelenině vévodí řapíkatý celer. Používá se sice do polévek a vývarů, ale tím jeho působení v kuchyni končí. Bohužel se tak připravujete o jedinečné zdravotní bonusy, které jeho pravidelná konzumace přináší. Jen je třeba zvyknout si na vodnaté stonky, lehce štiplavou chuť a netradiční strukturu, která nesedí každému. Skvěle se ale kombinuje s masem, kořenovou zeleninou, vajíčky i pomazánkami, a tak není zařazení celeru do jídelníčku příliš složité.
Zelený, zázračný, zapomenutý
Řapíkatý celer se může chlubit účinky jako žádná jiná zelenina. Velký vliv má především na nervový systém. Odstraňuje z něj neurotoxiny a bojuje s chronickou únavou, špatnou soustředěností, s výpadky paměti, s pocity otupělosti a projevy ADHD, s migrénami, pomáhá při stresových situacích a obnovuje DNA. Je nepřítelem plísní, virů a kvasinek a pročišťuje střeva a játra. To by od pár zelených a silných stonků čekal málokdo.
Levný recept na hubnutí
Během diety by neměl řapíkatý celer chybět. Hodí se nejen pro svou barvu, která je pro hubnutí typická, ale především pro velký podíl vody a minimum kalorií. Můžete ho konzumovat v téměř neomezeném množství a na postavě se to neprojeví. Při správné kombinaci se surovinami obsahujícími dostatek prospěšných tuků a bílkovin se řapíkatý celer stane základním kamenem zdravého jídelníčku.
Voda jako hlavní složka
Stejně jako okurka nebo cuketa obsahuje i řapíkatý celer značné množství vody a zlepšuje kvalitu vlasů i kůže. Stejně účinný je i při boji s nadbytečnými kilogramy. Ti, kteří mají problém s dodržováním pitného režimu a minimálního limitu vypít dva litry čisté vody denně, mohou zvýšenou konzumací řapíkatého celeru nahradit až jednu sklenici o objemu 250 ml.