Nepříjemné důsledky chození do postele s mokrými vlasy. Dost možná to stojí za svěděním i lupy

Chození do postele s vlhkými nebo dokonce mokrými vlasy je špatný zlozvyk, kterému by se měla vyhnout každá žena. Zde najdete jeho nejčastější nepříjemné dopady.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jít spát ihned po koupeli a nevysušit si předtím pořádně vlasy je velmi špatný návyk, který vám může způsobit mnohé nepříjemnosti. Vlhkost, která je ve vlasech zadržovaná, může podle Gerhard Whitworth velmi snadno vést k zanícení pokožky hlavy, což dále souvisí například s nepříjemnými pocity svědění, poškozením kvality vašeho účesu a zvýšením pórovitosti povrchů vlasů. Níže jsme si pro vás připravili ty nejčastější dopady, které s sebou chození do postele s mokrými nebo vlhkými vlasy přináší. 

1) Bolest hlavy

Spaní s mokrými vlasy vám může v některých případech způsobit silnou bolest hlavy. Důvodem je především skutečnost, že se během spánku zvyšuje tělesná teplota, a jak se tělo zahřívá, dochází vlivem vlhkosti ke střetu velkého rozdílu teplot, což může velmi snadno způsobit tento nepříjemný příznak. Podobně tomu může být také při dlouhém ponechání ručníku na hlavě po umytí hlavy. 

2) Lámání vlasů

Mokré vlasy jsou mnohem náchylnější k lámání, a to zejména když s nimi spíte. Pokud se je rozhodnete ponechat vlhké i přes noc, pravděpodobně vás bude tento nepříjemný příznak trápit velmi dlouhou dobu. Raději si je proto před spaním dostatečně vyfoukejte fénem (nejlépe studeným vzduchem), abyste se vyhnuli potenciálním problémům. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Slepování vlasů 

Pokud se rozhodnete jít spát s mokrými vlasy, pravděpodobně budou po ránu na mnoha místech slepené – během noci se totiž velmi snadno zamotávají a svazují mezi sebou v důsledku tření o polštář nebo peřinu, čímž se vzájemně poškozují. K této nepříjemnosti samozřejmě započítejte výše zmíněnou lámavost vlasů, to vše je může brzy snadno zničit. 

4) Infekce pokožky 

Polštáře jsou ideálním místem pro růst bakterií, protože během noci absorbují pot, odumřelé kožní buňky a tělesné oleje. Pokud tedy jdete navíc spát s mokrými vlasy, může se látka velmi snadno navlhčit a stát se tak hnízdem pro rozvoj různých bakterií. Ty se následně dostávají zpět do vlasů a pokožky a mohou způsobovat bolestivé infekce či svědění. 

5) Svědění pokožky

Spaní s mokrými vlasy může způsobit různé druhy svědění. Jedná se opět o častý důsledek přítomné vlhkosti, která se tvoří v pokožce hlavy, nebo právě vliv bakterií, které se dostávají z polštáře zpět do vlasů. V tomto případě byste se měli snažit hlavu nijak neškrábat, neboť byste mohli pokožku ještě více podráždit a způsobit si tak bolestivá poškození. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

6) Bolest svalů

Náhlé změny teploty mezi tělem a vlhkosti ve vlasech mohou způsobovat nejen bolesti svalů, ale mohou také vést k silným křečím nebo dokonce k ochrnutí obličeje. Tento problém může nakonec vést k ochrnutí celého těla a způsobit samotnou smrt. Jedná se ovšem o extrémní případ, ke kterému dochází jen zřídkakdy, ale rozhodně byste jej měli brát také na vědomí. 

7) Lupy ve vlasech

Vlhká pokožka hlavy může narušit funkci přítomných mazových žláz. Ty mohou v důsledku buď začít produkovat více oleje, nebo jeho produkci naopak snížit. Výsledkem tohoto problému bývá narušení rovnováhy pH vlasové pokožky, což může vést k tvorbě lupů nebo nadměrné mastnoty. 

Jak často chodíte spát s mokrými nebo vlhkými vlasy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články