Vypadá jako obyčejná tráva, ale jde o vitamínový zázrak. Organismus pročistí od hlavy až k patě a obrní proti všem virům a bakteriím

Superpotravina, která obsahuje nesčetné množství zdraví prospěšných látek. Pomůže vám při hubnutí a rovněž posílí a detoxikuje váš organismus.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dnešní době opět roste popularita chlorofylu. Možná víte, jde o zelené barvivo, které dává rostlinám jejich barvu. Jedná se také o důležitou látku, díky které probíhá fotosyntéza. To je proces, při kterém rostlina příjme světelnou a tepelnou energii ze slunce, vodu ze země, vytvoří si u toho potřebné živiny a vypustí do ovzduší kyslík. Pšeničná tráva je jedním z nejlepších zdrojů této látky. Stojí tedy opravdu za to zakomponovat ji do svého jídelníčku?

Všechny zdravé látky obsaženy v pšeničné trávě

Pšeničná tráva jsou naklíčené první listy pšenice seté. Díky její výživové hodnotě ji lze řadit mezi takzvané superpotraviny. Obsahuje velkou dávku vitaminů A, B, E, C a K. Dále je nabitá minerály, jako je železo, hořčík, vápník, draslík a zinek. Je také skvělým zdrojem antioxidantů, které jsou v našem těle naprosto nezbytné k regulaci volných radikálů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dalším plusem je to, že ze 17 v ní obsažených aminokyselin je 8 esenciálních. Což je skvělou zprávou především pro vegany, protože většina těchto esenciálních aminokyselin je přijímána z živočišných produktů. A tělo by si je samo vytvořit nedokázalo. Chlorofyl jako výživový doplněk zatím není natolik prozkoumán, aby se k němu odborníci nějak jednotně vyjádřili. Spousta lidí na něj však nedá dopustit.

Výhody a pozitivní účinky, které vám přinese

Pšeničná tráva, ať už v jakékoli formě, je úžasná k detoxikaci a podpoře trávení. U této superpotraviny bohužel výzkumy ještě neprokázaly vliv na rakovinné buňky, cholesterol, krevní tlak či cukrovku. Je však dokázáno, že může mít pozitivní vliv například na zánět střev. Jeho příznaky sníží díky obsahu antioxidačních látek. Dále může také zmírnit vedlejší účinky chemoterapie, což je více než žádoucí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ano, pomáhá i při hubnutí. Obsahuje totiž látky, které dokáží potlačit chuť k jídlu a zabránit tím přejídání. Dokonce se nemusíte ani bát, pokud jste na bezlepkové dietě. Stále můžete tuto surovinu konzumovat. A jak je to možné, když se získává z pšenice? Je to díky tomu, že ke sklizni dojde dříve, než vyklíčí semena obsahující lepek. Tudíž jej pšeničná tráva neobsahuje.

Bezpečnost, rizika a vedlejší účinky pšeničné trávy

V pár případech užívání pšeničné trávy se objevily nežádoucí účinky, jako je nevolnost nebo i zácpa. Přesto by tyto komplikace měly být pouze dočasné. Není doporučeno ji užívat při těhotenství a kojení. Opět ještě nejsou dostatečné výzkumy na toto téma. Vždy je lepší se pro jistotu poradit se svým lékařem. Nic vás to nestojí a můžete se tím vyhnout nechtěným zdravotním problémům.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Doplňky stravy včetně pšeničné trávy mohou působit negativně, pokud berete nějaké léky. I kvůli tomu se raději poraďte se svým lékařem. Je také samozřejmě vhodné investovat do známých značek. Tím dostanete i určitou záruku kvality. Můžete si být pak celkem jistí, že doplněk stravy obsahuje pouze to, co obsahovat doopravdy má.

Zdroj: The Healthy

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články