Pokud zařadíte tuto pochoutku do svého jídelníčku, čeká vás mnoho zdravotních přínosů. Kvůli své chuti ji však pravděpodobně mnozí neocení.
V obchodech je možné najít řadu zdravých potravin, o kterých mnozí nemají ani tušení. Ať už se jedná o různé jogurty nebo ořechy a semínka, jejich zařazení do každodenního jídelníčku vám pomůže vyřešit mnoho problémů, a navíc získáte velmi užitečné vitamíny a minerály. Skvělým příkladem je dle lékařky Arlene Semeco sýr feta, který je znám svou specifickou chutí. Většina lidí ho však právě proto nejspíše neocení.
Sýr feta a jeho zdravotní přínosy
Sýr feta pochází z řecké kuchyně a mnoho lidí nedá dopustit na jeho univerzálnost. To především díky jeho jedinečné chuti, která ladí s řadou dalších různých pokrmů. Většina z nich však neví, že také obsahuje velmi užitečné vitamíny a minerály, které prospívají lidskému zdraví a pomáhají ho chránit před nebezpečím, zejména co se týče rakoviny, infekcí, potíží se střevním traktem a také migrén a bolestí hlavy.
Mezi účinné složky tohoto sýru patří dle serveru MedicalNewsToday zejména fosfor, selen, vápník, vitamíny skupiny B, alfa-laktalbumin, zinek a mnoho dalších. Bohužel však navzdory jeho zdravotním benefitům ho neocení každý – a to právě kvůli jeho zvláštní chuti. Přesto však jsou i tací, kteří na něj nedají dopustit. Kombinovat ho lze totiž jak se sladkými přílohami, tak i například celozrnným chlebem a olivovým olejem.
Neměl by ho konzumovat každý
Je také důležité poznamenat, že sýr feta je běžně vyráběn ze směsi ovčího a kozího mléka, přičemž aby si získal svou typickou chuť, výrobci ho nechávají ležet ve slaném nálevu. To znamená, že obsahuje velké množství sodíku, který není vhodný pro každého. Zejména lidé s vážnými onemocněními nebo ti, kteří užívají silné léky, by se mu měli vyhýbat. Na webu JakZdravě jsme také psali o oblíbeném sýru, který byl nedávno stažen z prodeje.