Když vám chybí potřebný počet hodin spánku k dokonalému odpočinku, budete se cítit celý den mizerně. Proti únavě lze využít zajímavou vychytávku.
Spánek je pro lidský organismus nezbytný. Nabíjí ho energií potřebnou pro všechny fyziologické procesy, jež se v něm neustále odehrávají. Nevyspání pak vede k únavě a bohužel i ke vzniku zdravotních obtíží. Proto by mělo být v zájmu každého člověka se pokud možno dobře vyspat, říká lékařka Laura Marie Sterni, MD. Ve své praxi se zabývá dětskými poruchami spánku. I děti patří mezi pacienty s nedostatkem spánku. Určitě i jim by pomohla himalájská sůl.
Co všechno udělat pro kvalitní spánek
Obecně se udává, že člověk by měl spát minimálně osm hodin, aby se cítil odpočatý. V současné době ale málokdo tomu opravdu dostojí. Lidé spí podstatně méně hodin, což se pak negativně promítá do jejich života. Souvisí s tím nervozita, podrážděnost, únava. Vhodné je před spaním se již nevěnovat mobilu ani sledování televize. Lepší je vzít si knihu a číst si. Usínat byste měli ve vyvětrané místnosti a nikoliv s plným žaludkem. Poslední jídlo byste měli mít alespoň tři hodiny před spaním.
V hlavní roli himalájská sůl
Když už se únava z nedostatku spánku objeví, zahánět ji šálkem černé kávy není zrovna ideální. Existují zajímavější řešení, a to v podobě růžové himalájské soli. Je obohacena o cenné minerály, které pomáhají nastolit optimální iontovou rovnováhu v organismu. Tím se udržuje vyrovnaná hladina tekutin, což vede k posílení zdraví. Můžete vyzkoušet pít solný roztok vytvořený z 240 ml vody a asi 1 čajové lžičky růžové himalájské soli. Sůl necháte vždy dobře rozpustit.
Čím je růžová himalájská sůl prospěšná
Díky minerálům pomáhá růžová himalájská sůl proti migrénám, snižuje krevní tlak, prospívá trávení, zabraňuje svalovým křečím, a také zlepšuje spánek. A to vše proto, že obsahuje 84 minerálů, mezi kterými je i železo, hořčík, vápník, sodík a draslík. Zejména sodík sehrává důležitou roli v udržování rovnováhy tekutin v organismu a přispívá k lepší kvalitě spánku.
Všeho s mírou
I když himalájská sůl nabízí samé benefity, není nutné to s její konzumací přehánět. Nadměrný příjem sodíku vede k vysokému krevnímu tlaku, ke vzniku ledvinových kamenů i k osteoporóze. Lidé, kteří těmito onemocněními trpí, by neměli přijímat více soli, než je pro jejich tělo zdravé. Ovšem v případě velké únavy z nevyspání je možné vyzkoušet kúru s již zmíněným solným roztokem, který pomůže dodat potřebné minerály.
Jak používáte růžovou himalájskou sůl?