Samomasáž 5 akupresurních bodů nakopne metabolismus a urychlí hubnutí. Viditelné výsledky již za 3 týdny

Stimulace určitých akupresurních bodů na našem těle pomáhá snižovat stres, posilovat trávení a zlepšovat metabolismus, což se může odrazit na vašem hubnutí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tradiční čínská medicína si v mnoha západních zemí získala během posledních let obrovskou oblíbenost, a to nejen díky léčení zdravými rostlinami a józe, ale také díky akupresuře, která se ukázala jako prospěšná pro celkové zdraví našeho metabolismu. Podle odbornice Debra Rose Wilson tato metoda navíc dokáže při správném provedení napomáhat v hubnutí, a proto se nyní můžete podívat na těch 5 nejlepších akupresurních bodů na našem těle, a na to, jaký vliv na nás má jejich stimulace. 

Akupresurní body a hubnutí

Akupresura je stejně jako akupunktura typem alternativní medicíny, jejíž kořeny sahají až tisíce let do minulosti. Zatímco se však během akupunktury používají ke stimulaci různých tlakových bodů po těle jehly, během akupresury se stimulace provádí masážní terapií. Mnozí odborníci předpokládají, že akupresura dokáže pomoci snižovat stres, posilovat trávení a zlepšovat metabolismus, což hraje velkou roli při regulaci hmotnosti – dokonce se předpokládá že některé tlakové body ovlivňují chuť k jídlu a hladinu cukru v krvi.

Podle tradiční čínské medicíny se každý akupresurní bod na těle nachází na energetické dráze zvané „meridián“ – tato dráha je pojmenována vždy podle různých orgánů v těle. Abyste účinně podpořili své hubnutí, níže najdete ty nejlepší akupresurní body, o nichž odborníci předpokládají, že ovlivňují trávení, metabolismus a další faktory, které úzce souvisí se spalováním přebytečných kalorií.

Zusanli (meridián žaludku)

Bod zusanli se nachází podél meridiánu žaludku a ovlivňuje orgány horní části břicha, včetně parasympatického nervového systému, který řídí trávení, a celkové energie v této části lidského těla. Tento akupresurní bod se nachází pod kolenní čéškou, a pokud jej chcete správně masírovat a využít jeho potenciál jak nejlépe to je jde, vyzkoušejte tento postup:  

 • Přiložte dva prsty na jeden z bodů zusanli.
 • Jemně, avšak pevně tlačte na daný bod oběma prsty.
 • Krouživými pohyby masírujte bod po dobu 2 až 3 minut.
 • Opakujte na druhé straně.

Sanyinjiao (meridián sleziny)

Dalším skvělým akupresurním bodem, který vám účinně pomůže s hubnutím, je sanyinjiao a nachází se podél meridiánu sleziny. Tento bod má velký vliv na orgány podbřišku a parasympatický nervový systém, a proto je velmi vhodné, abyste jej do své pravidelné masáže také přidali – zde najdete ten nejlepší postup: 

 • Přiložte jeden až dva prsty na jeden z bodů sanyinjiao.
 • Jemně, ale pevně tlačte na daný bod vaším prstem či prsty. 
 • Krouživými pohyby masírujte bod po dobu 2 až 3 minut.
 • Opakujte na druhé straně.

Zhongwan (meridián koncepčních cév) 

Předpokládá se, že akupresurní bod zvaný Zhongwan, který se nachází podél meridiánu koncepčních cév, výrazně ovlivňuje orgány horní části břicha a také orgány související s trávením, jako jsou střeva nebo žaludek. Správná masáž tohoto bodu proto může usnadňovat proces hubnutí, a proto byste jej do vaší masáže měli zařadit také – správný postup: 

 • Přiložte dva prsty na bod zhongwan.
 • Jemně, ale pevně tlačte na bod oběma prsty – dávejte si opravdový pozor, abyste na tuto citlivou oblast nevyvíjeli příliš velký tlak.
 • Krouživými pohyby masírujte bod po dobu 2 až 3 minut.

Renzhong (regulující meridián)

Akupresurní bod renzhong se nachází podél regulujícího meridiánu a odborníci předpokládají, že jeho stimulace má vliv zejména na obezitu, před kterou vás dokáže účinně chránit. Tento bod se nachází necelý centimetr pod místem, kde se stýkají nosní dírky, a jeho správná masáž vypadá následovně: 

 • Přiložte jeden prst na bod renzhong.
 • Jemně, ale pevně na něj tlačte prstem.
 • Krouživými pohyby masírujte bod po dobu 2 až 3 minut.

Xuehai (meridián sleziny)

Akupresurní bod xuehai, který se nachází podél meridiánu sleziny, má velký vliv na hladinu cukru v krvi, díky čemuž dokáže ochránit jedince zejména před cukrovkou. Tento bod se nachází nad čéškou, zhruba dva centimetry od středu těla ve spodní části stehenního svalu, a jeho stimulaci byste měli vždy provádět následovně: 

 • Přiložte dva prsty na bod xuehai.
 • Jemně, ale pevně tlačte na tento bod oběma prsty.
 • Krouživými pohyby masírujte bod po dobu 2 až 3 minut.
 • Opakujte na druhé straně.

Jak často stimulujete výše uvedené akupresurní body vy? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Nikoho v životě nepotkáváme náhodou – 5 typů vesmírných vztahů, které vám postupem času začnou dávat smysl
Události247
Události247
Zvěrstva Ukrajinců ve válce: Ukazuje se, že nejenom Rusové páchají nelidské činy
VědaŽivě
VědaŽivě
Optická hádanka, která je pro mnohé lidi zcela neřešitelná. Kolik kruhů jste schopni najít na tomto obrázku?
adbz
adbz
Navraťte černému oblečení svou pravou barvu. Vybledlé kousky zachrání trocha kávy