Proč cvičit vakuum: Dechové cvičení pomůže zbavit se břišního tuku

Vakuum patří mezi nejúčinnější cvičení, která vám pomohou zbavit se břišního tuku. Jeho provedení je snadné a nezabere ani moc času.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vakuum je speciální cvičení, během kterého dochází k izometrické kontrakci příčného břišního svalu – jedná se o nejhlubší břišní sval, který má podle lékaře Daniel Bubnis velký vliv na celkové zdraví těla a zejména jeho držení. Kromě toho se však také jedná o skvělý a účinný způsob, jak se zbavit nahromaděného břišního tuku, který v dnešní době trápí čím dál více lidí. Provedení cviku je navíc velmi snadné a nepotřebujete k němu žádné další pomůcky – pouze chvíli vašeho času a chuti zhubnout. 

Cvičení vakuum a jeho vliv na břišní tuk

Speciální cvičení vakuum byste měli provádět vždy ráno nalačno (je ovšem vhodné se předtím napít trochu teplé vody), a to ve stoje nebo v předklonu, s pažemi zapřenými o nohy nad koleny a s tělem v pravém úhlu. Pokud cvičení přidáte do svého každodenního režimu, účinně tím aktivujete peristaltiku střev, což je důležitý faktor, díky kterému se cítíte dobře – až 95 % serotoninu, známého také jako hormon štěstí, se totiž vylučuje právě do tenkého střeva.

V případě, že však dochází ke zpomalení peristaltiky, například sedavým životním stylem či nezdravou stravou, zhoršuje se funkce trávení a lidé začínají být toxičtí, přičemž je může často trápit stolice. To je také důvod, proč se jim začíná hromadit tuk kolem břicha a na stehnech a objevovat se celulitida, tmavé kruhy pod očima, povadlý obličej a další estetické problémy. Proto je důležité udržovat dobrou střevní flóru, pro kterou je zásadní správný pohyb těla a zejména cvičení vakuum. 

Jak provést cvičení 

Nejprve se postavte nebo ohněte do předklonu, zapřete se svými pažemi o oblast nad koleny a ujistěte se, že držíte tělo v pravém úhlu. Poté je na čase provést cyklus nádech a výdech, a to dvakrát – když vydechnete poslední vzduch, musíte „vtáhnout“ břicho dovnitř, jako byste dělali podtlak. V této poloze vydržte několik sekund (zkuste vydržet co nejdéle a s každým dalším dnem pocítíte, jak se zlepšujete), poté uvolněte břicho a velmi plynule se nadechněte. V případě, že cvičíte sehnutí dopředu a chcete se nadechnou, nejprve se pomalu postavte.

Během cvičení je důležité, abyste se soustředili na vtáhnutou část břicha a pociťovali tlak, který na ni vyvíjíte. Abyste získali co nejlepší výsledky, proveďte každé ráno alespoň 3 série – pokud však chcete a máte čas, můžete jich provést 10. Postupem času také můžete zkusit složitější verzi tohoto skvělého cviku. Je ovšem důležité, abyste si byli jisti, že dokážete plně ovládat své břišní svaly. Jakmile tedy vtáhnete břicho dovnitř, zkuste při držení vzduchu několikrát nafouknout břicho a zase jej stáhnout dovnitř. Tím skvěle promasírujete orgány. 

Šťáva pro dobrou peristaltiku

Ačkoliv vám cvičení vakuum může pomoci zhubnout, je také důležité věnovat pozornost svému stravování. Pokud chcete získat ještě lepší výsledky, můžete si každé ráno připravit před snídaní také tuto hubnoucí šťávu pro lepší peristaltiku. K její přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • 400 mililitrů mrkvové šťávy
  • 30 mililitrů brokolicové šťávy
  • syrové brambory 
  • zelnou šťávu

Všechny ingredience stačí přidat do mixéru a následně je všechny rozmixovat. Směs pijte na lačno, a to nejlépe půl hodiny až hodinu před snídaní, aby mohla účinně podpořit střevní mikroflóru a zlepšit peristaltiku. 

Jak se toto cvičení osvědčilo vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články