Nemusíte tvrdě cvičit, k hubnutí vám pomůže i chůze

Začnout s hubnutím je pro většinu z nás velmi obtížné. Po učinění rozhodnutí nastane zkouška našeho odhodlání. Mnohdy je jednodušší upravit pouze stravu. K docílení požadovaného vzhledu nebo kondice to ale většinou nestačí.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Zdravé hubnutí by měl doprovázet také vhodný pohyb. Po pár pokusech ale někteří svou snahu vzdají a zkouší opakovaně začít po pár měsících. Pokud vám tento začarovaný kruh něco připomíná, přečtěte si, jak hubnout bez dlouhého trápení v posilovně. Shazovat kila vám totiž pomůže i obyčejná chůze.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
I obyčejná chůze je prospěšným pohybem

Zařaďte chůzi do každodenního života

Chůze je pro udržování kondice i hubnutí naprosto ideální. Jedná se o přirozený pohyb, který na rozdíl od jiných sportu a cvičení nezatěžuje klouby ani srdce. Pro člověka je příjemná a hlavně prospěšná. Pokud se na chůzi zaměříte a efektivně ji naplánujete, můžete poměrně jednoduchým způsobem zhubnout nebo se jen udržovat v kondici.

Velkou výhodou je, že se této aktivitě nemusíte nijak zvlášť přizpůsobovat. Nepotřebujete žádné vybavení, trenéra, lekce a podobně. Stačí jen zvýšit intenzitu toho, co běžně provozujeme a případně pořídit:

  • vhodnou obuv
  • sluchátka
  • mobilní aplikaci
  • sportovní hodinky/náramek

Začněte chodit pěšky všude tam, kam můžete. Spojíte totiž příjemné s užitečným. Díky široké nabídce aplikací v mobilu můžete pohyb snadno zaznamenávat. Vždy budete mít přehled, jak dlouho jste chůzi věnovali a kolik případně ještě máte věnovat později.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Chodit můžete kdekoliv a kdykoliv

Postupně chůzi prodlužujte

Pokud pro vás není jednoduché začlenit chůzi tak, že byste docházeli pěšky například do práce, věnujte se chůzi ve volném čase po pracovní době. Začnete na pár minutách několikrát týdně a postupně přidávejte. Nakonec docílíte třeba 60 minut každý den. Jestli máte pejska, můžete jít do této výzvy s parťákem, určitě se na vás za dlouhé procházky nebude zlobit. Osvědčená na hubnutí je také intervalová chůze.

Pokud chůzi nenásilně začleníte do běžného života, skoro nepoznáte změnu v klasickém programu. Ovšem na svém těle začnete změny pozorovat určitě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Pavla Landová

Zobrazit další články