Držte ruce a prsty v jedné z těchto 4 poloh. Každá z nich v tu ránu způsobí úlevu od různých fyzických i psychických problémů

Preferujete alternativní medicínu? Pokud trávíte svůj volný čas v přírodě, a občas si třeba zacvičíte jógu, asi vám reflexologie bude blízká. A vás ostatní možná dost překvapí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když pohlédnete na své ruce, co vidíte? Jsou to pouze dlaně s prsty nebo v nich vidíte i určité body, které pomohou od bolesti a zajistí pevnější zdraví? Za druhé je jistě správně. Vaše ruce – dlaně i prsty – obsahují spoustu aktivních bodů, které vám pomohou mít nadvládu nad vaším tělem i myslí. Rádi vám vysvětlíme, jak na správnou reflexologii prstů a jaký vliv má pro tělo. 

Palec ve stisku dlaní a pravý ukazováček

Možná jste ve stresu nebo jste nervózní, a možná vás taky bolí hlava. Pokud si stisknete palec na pravé nebo levé ruce pomocí dlaně druhé ruky a stlačíte, snížíte svou úzkost a zmírníte bolest hlavy. Sevřete palec pomocí druhé ruky a držte ho pevně přibližně pět minut. Reflexologové říkají, že díky sevření palce zmírníte, a klidně i odstraníte, nejrůznější bolesti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Natáhněte prsty na pravé ruce a pomocí levé ruky stisknete pravý ukazováček. Tento prst má za úkol ovládnutí bolesti svalů, ale také pocitu zklamání, strachu a rozpaků. Na univerzitě v Minnesotě byla provedena studie, která prokázala, že pacienti s bolestí zad a svalů se po několika cyklech léčby u reflexologa cítili krásně a odcházeli bez bolestí. Stiskněte rukou ukazováček po dobu pěti minut.

Pravý prostředníček a levý prsteníček

Pomocí levé ruky stiskněte pravý prostředníček na natažené ruce. Sevřete ho pomocí dlaně i prstů, stejně tak, jako u ostatních uvedených postupů. Zmáčknutím tohoto prstu si pomůžete od naštvání, zloby nebo vás přestane trápit únava. Tato metoda se také může stát skvělým podpůrným pomocníkem při snižování krevního tlaku a pro zklidnění. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stisknutý prsteníček na levé ruce pomocí dlaně a prstů pravé ruky může způsobit, že negativní emoce, které vás často popadají, budou během několika cvičení pryč. Sevřete jej dvakrát denně přibližně na pět minut. Doporučujeme, abyste se během provádění cviků plně soustředili a zkusili být klidní. Vyhledejte místnost, kde budete sami, a pusťte si například relaxační hudbu nebo zapalte aromatickou svíčku. Sledujte svůj dech, hluboce se nadechněte, pak dlouze vydechujte. 

Malíček pravé ruky a levá dlaň

Při stisknutí malíčku na pravé ruce pomocí levé ruky si zajistíte pocit větší sebeúcty, snížíte napětí, stres a nervozitu. Pokud jste člověk, který se neumí pochválit a který si naopak vnucuje myšlenku, že vše pokazí, nemá žádnou hodnotu a ničeho v životě nedosáhne, zkuste pravý malíček stisknout na pět minut. A to každý den. Při tomto cvičení myslete na hezké věci. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nyní nejde o prsty, ale o dlaň. Na levou dlaň dejte čtyři prsty pravé ruky a mírně zatlačte. Krouživými pohyby masírujte dlaň. Třikrát za sebou se při masáži nadechněte a vydechněte. Nádech musí být hluboký. Reflexologové prozradili, že dlaň je velmi důležitá při vnímání pocitů a různých emocí. Potvrdilo se, že pravidelná masáž tohoto místa pomáhá předcházet nevolnostem, stresu, průjmu, a dokonce i zácpě. 

Dlaně k sobě a Surya Mudra

Při této pozici musíte dát dlaně k sobě. Pokud cvičíte jógu, jistě víte, že se jedná o pozici „modlitba“. Je také výjimečně vhodná při meditaci. Musíte se ovšem dokonale uvolnit, zbavit se ruchu kolem sebe, uklidnit se, zhluboka dýchat a seřadit si myšlenky. Než tuto pozici zavrhnete, zkuste ji každý den praktikovat pouhých pět minut. Má velký účinek. Pomocí spojených dlaní a tlaku na ně můžete také zlepšit krevní oběh. 

iElement yoga Surya mudra hands with mehendi patterns. Vector illustration for a yoga studio, tattoo, spa, postcards, souvenirs.

Surya Mudra je možná mírně zvláštní název, ale dokáže zlepšit trávení a metabolismus. Vezměte si buď levou nebo pravou ruku a palcem stiskněte druhý článek prsteníčku. Kromě palce a prostředníčku jsou všechny prsty natažené. Technika je využívána při nízkých teplotách a ztrátě chuti k jídlu.  

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr